Kara za długi pobyt w toalecie

2010-10-14, 20:40

Ana Ivanovic. Foto: fot.PAP

Serbka Ana Ivanovic, po wygranej z Czeszką Barborą Zahlavovą-Strycovą 6:3, 6:2, awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA Tour w Linzu (z pulą nagród 220 tys. dol.) ale została też ukarana.

Była liderka rankingu tenisistek zwyciężyła, choć została ukarana za... długi pobyt w toalecie.

Ivanovic poprosiła o przerwę na wizytę w toalecie już po pierwszym gemie meczu. Jednak przebywała tam dłużej niż pozwala regulamin, więc po powrocie na kort sędzia prowadzący spotkanie ukarał ją odebraniem czterech punktów - za każde 20 sekund ponad limit trzech minut.Oznaczało to stratę całego gema.

To jednak nie wytrąciło z równowagi Serbki, która pewnie pokonała rywalkę i osiągnęła ćwierćfinał. W nim zmierzy się w piątek z Niemką Julią Goerges.