Paryż-Nicea - Francuz liderem po pierwszym etapie

2013-03-04, 17:34

Nacer Bouhanni . Foto: PAP/EPA/YOAN VALAT

Mistrz Francji Nacer Bouhanni (FDJ) wygrał poniedziałkowy etap wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea z Saint-Germain-en-Laye do Nemours o długości 195 km i został liderem.

Polacy nie startują.
Drugie miejsce w tym samym czasie co zwycięzca zajął w poniedziałek 39-letni włoski as sprintu Alessandro Petacchi (Lampre), a trzecie jego rodak Elia Viviani (Cannondale).
Ubiegłoroczny triumfator - Brytyjczyk Bradley Wiggins - nie bierze udziału w tegorocznej edycji. Na liście startowej zabrakło także Niemca Tony'ego Martina, który zwyciężył przed dwoma laty.