Rafael Nadal zmierza po pierwszy triumf w 2013 roku

2013-02-16, 10:10

Rafael Nadal znów wygrywa. Foto: EPA/SEBASTIAO MOREIRA

Hiszpański tenisista pokonał Argentyńczyka Carlosa Berlocqa 3:6, 6:4, 6:4 i jako ostatni awansował do półfinału tenisowego turnieju ATP Tour na ziemnych kortach w Sao Paulo.

Kolejnym przeciwnikiem najwyżej rozstawionego w turnieju Nadala będzie inny Argentyńczyk, Martin Alund, który w 1/4 finału wygrał z Włochem Filippo Volandrim 7:5, 7:6 (7-5).
Kilka dni temu Hiszpan, były lider rankingu światowego, dotarł do finału zawodów w Vina del Mar, gdzie przegrał w trzech setach z Argentyńczykiem Horacio Zeballosem. To był pierwszy występ tenisisty z Majorki po siedmiomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją lewego kolana. W Chile Nadalowi nie powiodło się też w finale debla (w parze Argentyńczykiem Juanem Monaco).
W drugim spotkaniu 1/2 finału w Sao Paulo zmierzą się Włoch Simone Bolelli i Argentyńczyk David Nalbandian.