Lekkoatleci odbiorą "Złote kolce"

2011-11-04, 08:00

Anna Rogowska . Foto: fot. anna-rogowska.com/M.Szlaga

Redakcja katowickiego"Sportu" i Polski Związek Lekkiej Atletyki po raz 42. przyznali "Złote Kolce" na najlepszych lekkoatletów 2011 roku.

Paweł Wojciechowski w tym roku odniósł największy sukces w karierze. Lekkoatlety zdobył w koreańskim Deagu tytuł mistrza świata w skoku o tyczce.
+

Zwycięzcami rankingu zostali: mistrz świata w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) i czwarta wieloboistka mistrzostw świata Karolina Tymińska (SKLA Sopot).
Paweł Wojciechowski wyprzedził dwóch biegaczy na 800 metrów: Adama Kszczota oraz Marcina Lewandowskiego. Dopiero 10. miejsce zajął mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski. Na 11. pozycji został sklasyfikowany dyskobol Piotr Małachowski.
Karolina Tymińska wyprzedziła natomiast tyczkarkę Annę Rogowską oraz dyskobolkę Żanetę Glanc.
Uroczysta Gala "Złotych Kolców" oraz Lauru Królowej Sportu odbędzie się wieczorem Operze Nova w Bydgoszczy.