Boston Celtics znów przegrywa z Miami Heat

2011-05-04, 12:22

Miami Heat - Boston Celtics. Foto: fot. PAP/EPA

Miami Heat w pełni wykorzystali atut własnej hali w pierwszej fazie półfinału Konferencji Zachodniej. Ekipa z Florydy wygrała z Boston Celtics 102:91 i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzi 2:0.

O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała końcówka czwartej kwarty. W ciągu czterech minut, od stanu 80:80, Miami Heat wyszło na 14-punktowe prowadzenie z Boston Celtics, którego nie oddało już do końca.

Najlepszym zawodnikiem na parkiecie był LeBron James, który zdobył 35 punktów i miał 7 asyst. Bohater pierwszego meczu, Dwayne Wade tym razem rzucił 28 punktów, a trzeci gwiazdor Miami, Chris Bosh dołożył 17 punktów i 11 zbiórek. W zespole gości najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem był Rajon Rondo. 25-letni rozgrywający zdobył 20 punktów, miał 12 asyst i 6 zbiórek.

Następny mecz odbędzie się w sobotę w Bostonie.

Rewanż za porażkę w pierwszym meczu udał się ekipie Oklahomy City Thunder. "Grzmoty" wygrały u siebie z Memphis Grizzlies 111:102 i wyrównały stan rywalizacji na 1:1. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadziło trio Kevin Durant, Russell Westbrook, James Harden, którzy zdobyli odpowiednio 26, 24 i 21 punktów. W zespole "Niedźwiadków" najskuteczniejszy był Mike Conley (24 punkty).
Kolejny mecz w sobotę w Memphis.

Wyniki wtorkowych spotkań drugiej rundy play off - półfinałów konferencji - koszykarskiej ligi NBA: