Gol Jelenia, porażka Auxerre

2011-02-12, 22:31

Ireneusz Jeleń zdobył gola dla Auxerre w sobotnim wyjazdowym meczu z AS Nancy. Jego drużyna przegrała jednak 1:3 i od strefy zagrożonej degradacją dzieli ją tylko jedno miejsce.

Piłkarze Auxerre już w 47. minucie przegrywali 0:3. Jeleń zmniejszył rozmiary porażki osiem minut później, ale na więcej piłkarzy Jeana Fernandeza nie było stać.

Polski napastnik zdobył swoją drugą bramkę w sezonie. W sobotę rozegrał cały mecz, podobnie jak inny zawodnik gości - Dariusz Dudka.

Po 23 kolejkach Auxerre zajmuje dopiero 17. miejsce w tabeli (czwarte od końca - spadają trzy ostatnie zespoły), mając punkt przewagi nad strefą zagrożoną spadkiem. Drużyna Jelenia i Dudki, która w poprzednim sezonie wywalczyła prawo gry w Lidze Mistrzów, w obecnym wygrała zaledwie cztery spotkania.

Mistrz kraju Olympique Marsylia wygrał na wyjeździe z Sochaux 2:1. Oba gole dla gości zdobył reprezentant Francji Andre-Pierre Gignac, sprowadzony latem ubiegłego roku z Toulouse. W zespole Sochaux całe spotkanie rozegrał obrońca Damien Perquis, ubiegający się o polski paszport i deklarujący chęć gry w reprezentacji Franciszka Smudy.

W niedzielę zagra lider - Lille. Drużyna Ludovica Obraniaka podejmie u siebie Toulouse.