Porażka lidera w derbach Rzymu

2010-11-07, 21:20

Piłkarze AS Roma. Foto: fot.PAP

Artur Boruc zadebiutował w Serie A, broniąc bramki Fiorentiny w wygranym 1:0 meczu z Chievo Verona w 10. kolejce włoskiej ekstraklasy piłkarskiej. Lider - Lazio Rzym - przegrał w derbach Rzymu z Romą 0:2, ale zachował pierwszą pozycję w tabeli.

Marek Lehnert o 10 kolejce ligi włoskiej
+

O zwycięstwie w ważnym i prestiżowym meczu stołecznych zespołów zdecydowały dwa rzuty karne. Pięć minut po przerwie piłka trafiła w rękę Szwajcara Stephana Lichtsteinera, który znajdował się we własnym polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Marco Borriello. Z kolei trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry takiej samej okazji nie zmarnował Czarnogórzec Mirko Vucinic.

Lazio tuż przed Milanem

Lazio o dwa punkty wyprzedza Milan (3:2 z Bari) oraz o trzy Inter Mediolan, który po raz trzeci z rzędu nie potrafił wygrać przed własną publicznością. Mistrzowie Włoch zremisowali na San Siro z Brescią 1:1.

Goście objęli prowadzenie w 14. minucie po strzale Andrei Caracciolo. Do wyrównania doprowadził natomiast niezawodny w tym sezonie Samuel Eto'o, który w 72. minucie wykorzystał rzut karny. Kameruńczyk z ośmioma golami, wspólnie z Urugwajczykiem Edinsonem Cavanim z Napoli, otwierają klasyfikację najskuteczniejszych.

Juventus na czwartym miejscu w tabeli

Czwarte miejsce w tabeli zachował Juventus Turyn, który pokonał na własnym boisku Cesenę 3:1. Grupowi rywale Lecha Poznań w Lidze Europejskiej źle rozpoczęli spotkanie, ponieważ w 11. minucie niespodziewanie stracili bramkę po strzale Luisa Jimeneza. Wyrównującego gola zdobył po pół godzinie gry z rzutu karnego Del Piero. To jego 180. bramka w barwach Juventusu w Serie A.

Przed przerwą do siatki rywali trafił jeszcze sprowadzony latem z Napoli Fabio Quagliarella, a dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania ustalił Vincenzo Iaquinta. Goście grali długo w osłabieniu, ponieważ w 41. minucie czerwoną kartkę (za drugą żółtą) zobaczył Maximiliano Pellegrino.

Udanie zadebiutował w Serie A Artur Boruc, który w bramce Fiorentiny zastąpił kontuzjowanego kilka dni temu Sebastiena Freya. Zespół z Florencji pokonał na własnym boisku Chievo Verona 1:0 po bramce Alessio Cerciego w 81. minucie. W końcówce Polak został ukarany żółtą kartką za zbyt długie wprowadzanie piłki do gry.