Polak awansował w do 2. rundy Poznań Porsche Open

2010-07-20, 19:43

Rakieta tenisowa. Foto: fot. SXC

Dawid Olejniczak awansował do drugiej rundy turnieju tenisistów Poznań Porsche Open.

Olejniczak do turnieju głównego przebijał się przez kwalifikacje. Jak przyznał, dwa mecze w turnieju eliminacyjnym okazały się przydatne. Wiadomo, że najlepszym treningiem jest mecz, a każdy kort jest inny - powiedział.

Zwycięstwo nad 99. w klasyfikacji ATP Jamajczykiem to duży sukces Olejniczaka, który nigdy dotąd nie pokonał tak wysoko notowanego rywala. Wiedziałem, że Brown ma szeroki wachlarz zagrań, ale ja też, może nieskromnie mówiąc, jestem wszechstronnym tenisistą - dodał Olejniczak, który w drugiej rundzie zagra z Francuzem Jonathanem Dasnieres de Veigy.

Bliski wyeliminowania najwyżej rozstawionego tenisisty poznańskiego turnieju - Petera Luczaka - był Jerzy Janowicz. Przed niespełna dwoma tygodniami wygrał z mającym polskie korzenie Australijczykiem 6:2, 6:1. Polak, m.in. dzięki silnemu serwisowi na początku pojedynku posiadał inicjatywę, prowadząc 6:4 i 4:2 w drugim secie.

Jerzy wygrał ze mną ostatnio bardzo gładko. Prawdę mówiąc, myślałem że i w Poznaniu będzie podobnie. W drugiej partii myślałem już, że jadę do domu. Na szczęście udało mi się wrócić do gry - przyznał po spotkaniu Luczak.

Ubiegłoroczny zwycięzca poznańskiego challengera ostatecznie wygrał drugiego seta 6:4, a trzeciego 6:3. Janowicz po meczu nie ukrywał rozczarowania: W porównaniu do tego, co prezentowałem w ostatnich tygodniach zagrałem słabo. Nie ukrywam, że nie czułem się dziś najlepiej, w końcówce dopadło mnie zmęczenie. To był jednak już mój siódmy turniej z rzędu.

Z turnieju we wtorek odpadli także Andrzej Kapaś, który ugrał tylko cztery gemy w meczu z Argentyńczykiem Diego Janquierą. Z kolei 17-letni Maciej Smoła przegrał ze Słowakiem Pavolem Cervenakiem 2:6, 2:6.