X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Sport

Everest 2018: marzył o stylowym wejściu na najwyższy szczyt świata, zmarł na Evereście podczas ósmej próby

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 11:50
36-letni, doświadczony japoński wspinacz Nobukazu Kuriki zginął podczas próby zdobycia Mount Everestu - poinformowały nepalskie władze.
Nobukazu Kuriki
Nobukazu Kuriki Foto: screen/EverestToday

Ciało Kurikiego zostało znalezione w poniedziałek rano przez Szerpów powyżej obozu drugiego na wysokości około 7200 m najwyższego szczytu świata (8848 m n.p.m.). Wiadomo, że w trakcie wyprawy Japończyk zachorował - miał gorączkę i był przeziębiony. Jak informuje Everest Today Kuriki skontaktował się przez radio z Szerpami i poprosił o pomoc. Miał cierpieć z powodu uporczywego kaszlu. 

Jak poinformowano ciało wspinacza zostało przetransportoweane do szpitala T.U Teaching Hospital w kathmandu.

Tegoroczna próba była ósmą zdobycia Mount Everestu przez Azjatę. Celem wspinacza było stylowe wejście - bez użycia tlenu i wsparcia innych osób.

W 2012 roku Kuriki odmroził dłonie i stracił dziewięć palców. Spędził wtedy dwa dni w śniegu na wysokości 8230 m w temperaturze poniżej minus 20 stopni Celsjusza. To doświadczenie nie miało wpływu na jego marzenia.

Kuriki wspinał się od dawna, a w tym sporcie najważniejsze dla niego były wejścia solo. Tak wszedł na McKinley (2004), Aconcagua, Elbrus, Kilimanjaro czy Carstensz Pyramid (2005-2006). Kuriki zdobył takze Cho Oyu w 2007 i Mt Dhaulagiri w 2009.


Nepalskie władze poinformowały także o innym tragicznym wypadku. W niedzielę śmierć poniósł 63-letni Gjeorgi Petkov. Jego ciało znajdowało się na niższej wysokości niż Kurikiego. Szczegóły tej tragedii nie są jednak na razie znane.

ah

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak