Ekstraklasa: Sandecja wreszcie zwycięska. Niechlubna seria zakończona

2018-04-22, 17:58

Maciej Małkowski w pojedynku z Damianem Zbozieniem. Foto: PAP/Stanisław Rozpędzik

Piłkarze Sandecji pokonali w niedzielnym spotkaniu Ekstraklasy Arkę Gdynią 3:1 chociaż trzy gole zdobyli zawodnicy drużyny z północy Polski. Tylko, że dwa z nich były trafieniami samobójczymi. Sądeczanie przerwali rekordową w historii Ekstraklasy serię 22 meczów bez wygranej.

Trener Arki Leszek Ojrzyński (IAR)
+

Ostatni w tabeli zespół z Nowego Sącza miał w pierwszej połowie zdecydowaną przewagę. Jednak w jego akcjach brakowało tzw. ostatniego podania lub celnego strzału z dystansu. W 36. minucie przytomnie zachował się bramkarz Arki, który wybiegł 25 metrów przed swoją bramkę, aby uprzedzić napastnika Sandecji (był nim Pawlo Ksionz).

Goli i emocji doczekali się nieliczni kibice w drugiej połowie. W 49 min. po dośrodkowaniu Damira Savcica Damian Zbozień starał się uprzedzić Patrika Mraza, ale skierował piłkę do własnej bramki.

Stracony gol podziałał jak zimny prysznic na gdynian. Przejęli inicjatywę i Enrique Esqueda w 72. min. popisał się celną "główką".

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Marcin Warcholak posłał piłkę do własnej bramki i było 2:1. Arka próbowała jeszcze zdobyć chociaż jeden punkt, ale w ostatniej akcji meczu Adrian Danek samodzielnie wykończył kontrę Sandecji.

Sandecja Nowy Sącz - Arka Gdynia 3:1 (0:0).

Bramki: 1:0 Damian Zbozień (49-samobójcza), 1:1 Enrique Esqueda (72-głową), 2:1 Marcin Warcholak (90-samobójcza), 3:1 Adrian Danek (90+4).

Żółta kartka - Sandecja Nowy Sącz: Aleksandru Benga, Maciej Małkowski, Michal Piter-Bucko, Dawid Szufryn. Arka Gdynia: Patryk Kun, Yannick Kakoko, Achilleas Poungouras.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów 807.

Sandecja Nowy Sącz: Michał Gliwa - Aleksandru Benga (78. Aleksandyr Kolew), Dawid Szufryn, Patrik Mraz - Jakub Bartosz, Damir Sovsic, Michal Piter-Bucko, Wojciech Trochim (88. Adrian Danek), Maciej Małkowski - Pawlo Ksionz (42. Płamen Kraczunow), Filip Piszczek.

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Achilleas Poungouras, Frederik Helstrup (46. Dawid Sołdecki), Marcin Warcholak - Patryk Kun (65. Enrique Esqueda), Andrij Bogdanow, Yannick Kakoko, Grzegorz Piesio - Ruben Jurado, Siergiej Kriwiec (51. Mateusz Szwoch).