Rozgromiony ŁKS traci szanse na awans

2010-05-21, 21:38

Piłkarze ŁKS-u Łódź definitywnie stracili szanse na awans do Ekstraklasy. W meczu 31. kolejki 1.ligi przegrali na własnym stadionie z Górnikiem Zabrze 1:4.

Zespół ze Śląska uczynił kolejny poważny krok w kierunku powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.
Górnik wyszedł na prowadzenie w 41. minucie, po golu Tomasza Zahorskiego. Podwyższył w 60. minucie Adrian Świątek. Nadzieje łódzkich kibiców ożyły na chwilę w 78. minucie, kiedy kontaktową bramkę strzelił Piotr Madejski, ale kilkadziesiąt sekund później podwyższył Świątek, a wynik meczu w 86. minucie ustalił Paweł Strąk.
Liderem 1.ligi jest Widzew Łódź (swój mecz rozegra w sobotę), który ma dziesięć punktów przewagi nad Górnikiem i jest pewny awansu do Ekstraklasy. Po zwycięstwie nad ŁKS-em zabrzanie mają sześć punktów więcej od trzeciej Sandecji, która w sobotę gra na wyjeździe z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. ŁKS traci do Górnika dziewięć punktów, a do rozegrania pozostały tym zespołom po trzy mecze.