Złoty medal polskiego sztangisty na ME w Mińsku

2010-04-10, 14:55

Arsen Kasabijew zdobył złoty medal mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 94 kilogramów. To czwarty medal dla polskiej reprezentacji podczas imprezy rozgrywanej w Mińsku.

Kasabijew, Gruzin, który ma polskie obywatelstwo od grudnia, po pierwszej konkurencji dwuboju, rwaniu, zajmował drugie miejsce z wynikiem 176 kilogramów. W podrzucie uzyskał 216 kilogramów, łącznie podnosząc 392 kilogramy.
Drugie miejsce zajął Azer Rowszan Fatullajew z wynikiem 390 kilogramów (175 + 215), a trzecie - Ukrainiec Artiom Iwanow - 383 kilogramy (180 + 203).
Bardzo dobrze spisał się także drugi z polskich zawodników, Arkadiusz Michalski, który zajął piąte miejsce. Uzyskał łącznie 368 kilogramów (163 + 205).
Konkurs nie udał się faworytowi - Rosjaninowi Hadżimuratowi Akkajewowi, który w rwaniu nie zaliczył żadnej z prób i odpadł z rywalizacji.
Przed złotym medalem Arsena Kasabijewa srebrne krążki zdobyli Marzena Karpińska i Krzysztof Szramiak, a brązowy - Marieta Gotfryd.