Australian Open: Kubot i Marach odpadli w półfinale

2010-01-26, 12:51

Polsko-austriacka para, rozstawiona z numerem 5., przegrała w 3. rundzie z chorwacko-serbskim duetem Ivo Karlović - Dusan Vemić 6:2, 6:7, 6:7.

Łukasz Kubot i Oliver Marach nie powtórzą ubiegłorocznego osiagnięcia w Australian Open - gry w półfinale rozgrywek deblowych. Polsko-austriacka para, rozstawiona z numerem 5., przegrała w 3. rundzie z chorwacko-serbskim duetem Ivo Karlović/ Dusan Vemić 6:2, 6:7, 6:7.

Kubot i Marach gładko wygrali pierwszego seta. W drugim przegrywali już 2:4, ale zdołali doprowadzić do dogrywki. Dramatyczny tie-break, w którym Polak z Austriakiem mieli nawet piłkę meczową, zakończył się zwycięstwem rywali 13:11. W trzecim secie Kurot i jego partner przegrywali już 0:2, 1:3 i 2:4, ale potem potrafili przełamać zawodników z Bałkanów i wyszli na prowadzenie 5:4. Set, podobnie jak poprzedni, zakończył się jednak tie-breakiem, który tym razem Karlović i Vemić w miarę gładko wygrali 7:4.

W meczu, którego stawką będzie awans do półfinału, serbsko-chorwacki duet zmierzy się z rozstawionymi z numerem 3. Czechem Lukasem Dlouhym i Leandrem Paesem z Indii.
Łukasz Kubot z powodzeniem występował w Melbourne w turnieju indywidualnym. Polak odpadł dopiero w 1/8 finału, wyeliminowany przez Serba Novaka Djokovicia. Dzięki zdobytym punktom zanotuje kolejny awans w rankingu ATP.