WTA Tiencin: Magda Linette postawiła się Szarapowej, ale żeby pokonać Marię to za mało

2017-10-12, 11:01

Maria Szarapowa. Foto: Wikimedia Commons/Tatiana/CC-BY-SA-2.0

Magda Linette pierwszy raz w karierze zmierzyła się ze słynna Rosjanką Marią Szarapową. Nie ugrała nawet seta, ale występu w chińskim Tiencinie nie może się wstydzić.

Linette (71. miejsce w rankingu WTA) wpada ostatnio na rywalki z najwyższej półki. Dosłownie najwyższej, bo w Tokio odpadła z numerem 1 listy, Karoliną Pliskovą, a w chińskim Wuhanie z jej następczynią Garbine Muguruzą.

W pierwszym secie meczu II rundy w Tiencinie trwała bardzo wyrównana walka. Niestety dla poznanianki do stanu 5:5, gdy Rosjanka wygrała dwa kolejne gemy.

W drugiej partii Szarapowa wygrała do trzech. Rosjanka wraca do formy i odbudowuje ranking po półtorarocznym zawieszeniu za stosowanie niedozwolonego meldonium.

Na początek był półfinał w Stuttgarcie, w US Open odpadła w 1/8 finału, tak samo jak niedawno w Pekinie.

W Tiencinie Polka grała również w deblu. W parze z Chinką Ying Ying Duan przegrały w 1. rundzie ze Słowenką Dalilą Jakupović i Serbką Niną Stojanović 2:6, 4:6.

Maria Szarapowa (Rosja) - Magda Linette (Polska) 7:5, 6:3