X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Sport

Lekkoatletyka: Usain Bolt przejdzie na emeryturę o potem ją zawiesi i wróci stęskniony?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2017 10:02
Najszybszy człowiek świata Usain Bolt występem w mistrzostwach świata w Londynie zakończy sportową karierę. Jego rywal Amerykanin Justin Gatlin bierze pod uwagę scenariusz, że Jamajczyk - ośmiokrotny mistrz olimpijski - odpocznie i wróci na bieżnię.
Usain Bolt (w środku)
Usain Bolt (w środku)Foto: Shutterstock

Bolt to rekordzista świata na 100 i 200 m. Jest 11-krotnym mistrzem globu, ale już w tym sezonie startuje bardzo rzadko. Pojawił się jedynie w Kingston, Ostrawie i Monako, a kolejny i ostatni w karierze występ ma zaplanowany w Londynie, gdzie w dniach 4-13 sierpnia odbędą się mistrzostwa świata. Ma w nich wystąpić na 100 m i wspomóc sztafetę 4x100 m. 

Gatlin już dwa lata temu w Pekinie zapowiadał, że jest w stanie pokonać Bolta. Wtedy mu się nie udało, teraz już nie składa takie deklaracji. Jest też pewny, że Jamajczyk zatęskni za rywalizacją i możliwe, że nawet do niej wróci. 

- A czemu nie? On ma mentalność gwiazdy rocka. Może podróżować po całym świecie, bawić się, imprezować. Potem jednak może dojść do wniosku, że chce jeszcze raz podejść do rywalizacji. I on może to zrobić. Po roku przerwy może zatęsknić i uznać, że zbyt szybko skończył - powiedział amerykański sprinter, który razem z kadrą przebywa obecnie na zgrupowaniu w Birmingham.  35-letni Gatlin, dwukrotnie zawieszany za stosowanie niedozwolonych środków, tylko raz w karierze wygrał z Boltem w mistrzostwach globu - w 2005 roku w Helsinkach, kiedy Jamajczyk dopiero wchodził do czołówki i miał 19 lat. 

- Ten czas "po Bolcie" będzie bardzo ekscytujący. Każdy będzie chciał zapełnić tę pustkę, a to doskonała okazja, by stać się supergwiazdą - dodał. 

Finał 100 m w Londynie zaplanowany jest na 5 sierpnia. 

(ah)