X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Sport

Atmosfera i mieszanka doświadczenia z młodością. Przepis na sukces polskich lekkoatletów?

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2017 21:00
- W Serbii polska lekkoatletyka po raz kolejny zaznaczyła swoją obecność. Jedno jest pewne - mamy bardzo silną drużynę, która wierzy w siebie i marzy o wielkich sukcesach - mówi dziennikarz radiowej Jedynki Cezary Gurjew.
Audio
  • Mistrzostwa w Belgradzie obserwował i komentował Cezary Gurjew (Jedynka)

Polscy lekkoatleci z halowych mistrzostw Europy w Belgradzie wrócili z dwunastoma medalami. Dzięki temu wygrali klasyfikację medalową, podobnie jak w mistrzostwach Europy na otwartym stadionie w Amsterdamie w 2016 roku.

Czytaj więcej
Adam Kszczot 1200.jpg
Lekkoatletyczne HME: Marek Plawgo mówi o nowym Wunderteamie. "Wisienką na torcie były sztafety"

- Gdy patrzymy teraz na naszą reprezentację jest wspaniała atmosfera, jest mieszanka młodych i doświadczonych zawodników. Są zmiany warty, ale Polacy byli najlepsi podczas mistrzostw Europy w Amsterdamie i teraz w halowych mistrzostwach Europy w Belgradzie. W klasyfikacji medalowej wygrywamy z wielkimi potęgami: Francją, Wielką Brytanią i Niemcami - zauważa dziennikarz.

Na Gurjewie największe wrażenie zrobił kulomiot Konrad Bukowiecki, który podczas HME pobił absolutny rekord Polski, należący do tej pory do absolutnej legendy tej dyscypliny - Tomasza Majewskiego.

- Objawieniem tej reprezentacji jest Konrad Bukowiecki. Nie ma jeszcze dwudziestu lat, a już pchnął kulę na odległość 21,93 m. Chciałoby się, żeby we wszystkich dyscyplinach była taka zmiana warty, że młody zawodnik zastępuje wielkiego mistrza - mówi. 

Imprezą docelową w tym roku będą sierpniowe mistrzostwa świata w Londynie. Występ w Serbii jest znakomitym prognostykiem, a przecież dołączą jeszcze inni Polacy, którzy dominują w swojej "działce".

- Na mistrzostwach świata w Londynie pojawi się Anita Włodarczyk, która pewnie znowu będzie walczyć sama ze sobą. Pojawi się również Paweł Fajdek, który będzie chciał się zrehabilitować za nieudanie igrzyska olimpijskie. Wtedy poznamy prawdziwą siłę polskiej lekkoatletyki. Wierzę w to, że będzie to kolejny bardzo dobry występ - kończy Gurjew.

bor

Zobacz więcej na temat: Lekkoatletyka Cezary Gurjew