Terek gromi Zenit, Maciej Rybus dwa razy trafia do siatki

2015-11-28, 21:39

Maciej Rybus . Foto: Wikipedia/soccer.ru/CC BY SA 3.0

Maciej Rybus zdobył dwie bramki w 17. kolejce rosyjskiej ekstraklasy. Jego Terek Grozny wygrał na własnym boisku z mistrzem kraju Zenitem Sankt Petersburg 4:1. Piłkarz reprezentacji Polski strzelił w tym sezonie pięć goli.

Rybus pokonał bramkarza gości w 42. i 87. minucie. Wystąpił w podstawowym składzie, a boisko opuścił w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Marcina Komorowskiego nie było w kadrze gospodarzy. Dwie bramki dla Tereka zdobył też Magomied Mitriszew (32. i 55.). Jedynego gola dla gości strzelił w 54. minucie Brazylijczyk Hulk.

Od 72. minuty Zenit grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Aleksieja Jewsiejewa, który osiem minut wcześniej pojawił się na boisku.

W tabeli drużyna Rybusa i Komorowskiego awansowała na piąte miejsce z dorobkiem 27 punktów, ale mający o jeden mniej Spartak Moskwa gra jeszcze w tej kolejce z Rubinem Kazań.