X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Sport

Na Elbrusie znaleziono ciała alpinistów. To prawdopodobnie Polacy

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 11:40
Na zachodnim zboczu Elbrusu znaleziono ciała dwóch polskich alpinistów, ciała trzeciego nie udało się znaleźć, a natrafiono na jego kurtkę - powiedział we wtorek Albert Chadżijew ze służb ratowniczych rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.
Audio
  • Achmed Ałtudow, przedstawiciel służby prasowej Ministerstwa do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych w rosyjskiej Kabardo-Bałkarii
  • Więcej w relacji Włodzimierza Paca (IAR)
Elbrus
ElbrusFoto: Wikimedia Commons/CC BY-SA.4.0/Meellahra Air

Wcześniej we wtorek agencja TASS poinformowała o znalezieniu trzech ciał, dodając, że są to prawdopodobnie ciała polskich wspinaczy, o których zaginięciu w drodze na Elbrus poinformowano poprzedniego dnia.

Rosyjska agencja powołała się na rzecznika regionalnego ośrodka Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Federacji Rosyjskiej na Północnym Kaukazie Kantemira Dawydowa.

- W wyniku oblotu śmigłowcem zachodniego zbocza Elbrusu na wysokości około 5400 metrów n.p.m. znaleziono ciała - prawdopodobnie - polskich alpinistów. Podejmowana jest decyzja, w jaki sposób - naziemny czy powietrzny - zostaną one przetransportowane z góry - oświadczył Dawydow.

Achmed Ałtudow, przedstawiciel służby prasowej Ministerstwa do Spraw Sytuacji Nadzwyczajnych w rosyjskiej Kabardo-Bałkarii w rozmowie z Włodzimierzem Pacem, korespondentem Polskiego Radia powiedział, że wspinacze pomylili trasę na wysokości 5500 metrów.

Poszukiwania rozpoczęły się w niedzielę, gdy stracono z nimi kontakt. W związku z pogorszeniem się pogody, wczoraj po południu akcja została zawieszona, wznowiono ją dziś rano.

***

Elbrus zwany Górą Szczęścia lub Władcą Wichrów, jest wygasłym wulkanem, najwyższym szczytem Kaukazu - odwiecznym symbolem całego regionu. Góra leży na terenie Kabardyno - Bałkarii, republiki należącej do Federacji Rosyjskiej. Już w starożytności Elbrus był znany jako najwyższy szczyt w tym paśmie i całym regionie. Pokryty lodową czapą osiąga wysokość 5642 m n.p.m. Dwuwierzchołkowy wygasły stożek wulkaniczny nie ma sobie równych wysokością i rozmiarem w całym łańcuchu Kaukazu, gór leżących na pograniczu Azji i Europy, na styku wielu kultur, narodów i religii. Do dziś jest kwestią sporną, która góra jest najwyższa w Europie. Najwięksi światowi alpiniści uważają, że to właśnie Elbrus jest najwyższy i dlatego liczony jest on przy zdobywaniu Korony Ziemi.

ah, IAR, PAP, globtroter.pl

Zobacz więcej na temat: elbrus góry Kaukaz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak