X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Sport

Koń mistrza olimpijskiego w jeździectwie na dopingu

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2015 07:31
Jeździecki mistrz olimpijski z Londynu w konkurencji skoku Szwajcar Steve Guerdat został zawieszony tymczasowo po tym, jak w organizmie dwóch jego koni wykryto zabronione substancje. Taki sam los spotkał jego rodaczkę Alessandrę Bichsel.
Steve Guerdat
Steve GuerdatFoto: Wikipedia/Ailura

Międzynarodowa Federacja Jeździecka (FEI) poinformowała, że Nino des Buissonnets, na którym Guerdat wygrał zawody olimpijskie w 2012 roku, oraz jego drugi koń Nasa, a także Charivari KG zawodniczki ze Szwajcarii, miały w organizmie niedozwolone kodeinę i oripawinę, a także morfinę. Próbki pobrano w maju.

Jeźdźcy oraz wszystkie trzy zwierzęta mają zakaz udziału w zawodach przez dwa miesiące. Będą mieli jednak okazję wytłumaczyć się na przesłuchaniu, po którym kara może zostać zniesiona.

Sekretarz generalna FEI Sabrina Zeender przyznała, że połączenie tych trzech substancji nie jest czymś nowym, a poprzednie przypadki wykrycia ich u koni były często efektem skażenia pokarmu.

- Musimy jednak trzymać się standardowych procedur antydopingowych - zaznaczyła Zeender.

bor

Zobacz więcej na temat: jeździectwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak