X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Sport

FIFA podała do sądu działaczy podejrzanych o korupcję

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 19:06
Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) pozwała do sądu podejrzane o korupcję osoby pod zarzutem "możliwego niewłaściwego zachowania" przy procedurze wyboru gospodarza mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku.
Audio
  • Korupcja w FIFA przy wyborze organizatorów mundialu - rozmowa z Adamem Godlewskim (Więcej świata/PR1)
Znak z logo FIFA
Znak z logo FIFAFoto: Wikipedia/Jürg-Peter Hug, Zürich

Korupcja w FIFA: dogrywka z kontrowersyjnego raportu? >>>

Mundiale odbędą się w Rosji i Katarze.

13 listopada Komisja Etyki FIFA opublikowała raport, z którego wynikało, iż nie doszło do manipulacji przy wyborze organizatora MŚ. Wspomniano w nim jedynie, że pojedyncze osoby dopuściły się działań korupcyjnych, które nie miały jednak konsekwencji w głosowaniu w grudniu 2010 roku.

Prezydent Federacji Joseph Blatter poinformował we wtorek, że "ciąży na nim obowiązek" powiadomienia szwajcarskiego sądu o tych przestępstwach.

- To rekomendacja sędziego Hansa-Joachima Eckerta (przewodniczącego Komisji Etyki) skłoniła mnie do skierowania sprawy do sądu. Nie mogę jednak niczego komentować, nie jestem prawnikiem - tłumaczył Blatter w rozmowie opublikowanej na stronie internetowej FIFA.

Raport wzbudził wiele kontrowersji, szczególnie po wypowiedzi głównego śledczego Michaela Garcii. Stwierdził on, że w treści dokumentu znalazły się "liczne nieścisłości oraz niewłaściwe interpretacje faktów i wniosków przedstawionych przez komórkę śledczą".

Opinia publiczna nie poznała treści całego raportu, a jedynie jego streszczenie. Blatter unikał odpowiedzi na pytania o dokument.

- Nie jestem właściwą osobą do rozmowy o nim, ponieważ nigdy nie widziałem go na oczy. Wiem tylko, że jeśli FIFA opublikowałaby go w całości, złamałaby swoje własne przepisy - powiedział Szwajcar.

W raporcie nie tylko nie dopatrzono się nieprawidłowości w działaniach Rosji i Kataru, ale też ostro skrytykowano konkurujące z nimi federacje Anglii i Australii. To właśnie działaczy tych ostatnich obciążano największymi zarzutami korupcyjnymi.

man

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

FIFA: przy wyborze Rosji i Kataru korupcji nie było... tylko w ograniczonym zakresie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 14:10
Komisja Etyki Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) nie dopatrzyła się poważniejszych nieprawidłowości przy wyborze Rosji i Kataru na gospodarzy piłkarskich mistrzostw świata w 2018 i 2022.
rozwiń zwiń

Czytaj także

FIFA nie ma zastrzeżeń do Rosji i Kataru

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2014 20:12
Komisja Etyki FIFA nie dopatrzyła się poważniejszych nieprawidłowości przy wyborze Rosji i Kataru na gospodarzy piłkarskich Mistrzostw Świata w 2018 i 2022 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Korupcja w FIFA: dogrywka z kontrowersyjnego raportu?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2014 18:55
W świecie piłkarskim wybuchła burza po tym, jak FIFA opublikowała tylko fragmenty raportu dotyczącego wyboru gospodarzy mistrzostw świata w Rosji w 2018 roku i w Katarze w 2022 roku.
rozwiń zwiń