Liga Europejska: Trabzonspor - Lazio Rzym. Koncert Mierzejewskiego, a potem wielki powrót Włochów

2013-10-03, 22:24

Trabzonspor . Foto: PAP/EPA/TOLGA BOZOGLU

Trabzonspor zremisował u siebie z Lazio Rzym 3:3 w drugiej kolejce piłkarskiej Ligi Europejskiej, a jedną z bramek dla gospodarzy zdobył Adrian Mierzejewski.

Obie drużyny są rywalami w grupie J Legii Warszawa, która uległa u siebie Apollonowi Limassol 0:1.
Do przerwy spotkanie ułożyło się znakomicie dla gospodarzy, którzy prowadzili 3:1. Jednym z bohaterów w tureckiej ekipie był przebywający przez całe spotkanie na boisku Mierzejewski. Reprezentant Polski w 22. minucie strzelił efektownego gola na 2:0 (mocny strzał z około 20 metrów), a później asystował przy bramce Brazylijczyka Paulo Henrique w 34. minucie na 3:1.
Trabzonspor nie utrzymał jednak dwubramkowego prowadzenia do końca. W ciągu zaledwie kilkudziesięciu sekund, między 84. i 85. minutą, stracił dwa gole - oba trafienia zaliczył rezerwowy napastnik Sergio Floccari.
Po dwóch kolejkach Trabzonspor i Lazio mają po cztery punkty. Tabelę zamyka Legia (bez punktu), która w następnej kolejce zagra 24 października na wyjeździe z tureckim zespołem.

Trabzonspor - Lazio Rzym 3:3 (3:1).

Bramki: dla Trabzonsporu - Yusuf Erdogan (12), Adrian Mierzejewski (22), Paulo Henrique (34); dla Lazio - Ogenyi Onazi (29), Sergio Floccari (84, 85).
Sędziował: Martin Hansson (Szwecja).
Trabzonspor: Onur Kivrak - Jose Bosingwa, Mustafa Yumlu, Aykut Demir, Olcan Adin - Yusuf Erdogan, Gustavo Colman (57-Aykut Akgun), Didier Zokora, Adrian Mierzejewski, Florent Malouda (64-Alanzinho) - Paulo Henrique.
Lazio: Federico Marchetti - Luis Cavanda, Lorik Cana, Michael Ciani, Senad Lulic - Antonio Candreva (61-Sergio Floccari), Lucas Biglia, Hernanes (74-Ederson), Ogenyi Onazi, Felipe Anderson (79-Balde Diao Keita) - Brayan Andres Perea.