X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Sport

Pawłowski zagra przeciwko Barcelonie? Komisja Ligi przyznała rację Widzewowi

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2013 19:22
Komisji Ligi Ekstraklasy SA przyznała rację Widzewowi Łódź w sprawie transferu z Jagiellonii Bartłomieja Pawłowskiego i wypożyczenia go do Malagi. Klubowi z Białegostoku przysługuje odwołanie i od tego PZPN uzależnia decyzję o wydaniu certyfikatu.
Audio
  • Bartłomiej Pawłowski świetnie czuje się w Maladze (Trzecia Strona Medalu/Trójka)
Bartłomiej Pawłowski
Bartłomiej Pawłowski Foto: widzew.pl

- Komisja Ligi uznała, że umowa Bartłomieja Pawłowskiego z Jagiellonią Białystok wygasła z dniem 7 czerwca 2013 roku, w związku z zawarciem umowy transferowej pomiędzy Widzewem Łódź a Jagiellonią Białystok - wynika z komunikatu Ekstraklasy SA.

- Na podstawie posiadanych dokumentów stwierdziliśmy, że transfer został skutecznie przeprowadzony. Zarówno umowa transferowa, jak i oświadczenie Widzewa Łódź o skorzystaniu z opcji transferu definitywnego miały miejsce w czasie, kiedy na klubie Widzew Łódź nie ciążył zakaz transferów - poinformował Jan Roliński, komisarz Komisji Ligi.

Poniedziałkowa decyzja nie oznacza jednak, że Pawłowski będzie mógł wystąpić w niedzielnym meczu Malagi z Barceloną, ponieważ musi się ona jeszcze uprawomocnić. Teoretycznie oba polskie kluby mogą dojść wcześniej do porozumienia i wówczas certyfikat piłkarza jeszcze w tym tygodniu zostanie wydany Maladze.

20-letni piłkarz reprezentacji młodzieżowej został w styczniu wypożyczony z Jagiellonii do Widzewa z opcją pierwokupu. Łodzianie skorzystali z prawa do transferu definitywnego, ale według Jagiellonii nie mogli tego zrobić, ponieważ mają nałożony zakaz transferowy.

Innego zdania jest członek zarządu i rzecznik prasowy Widzewa Michał Kulesza.

- Wszystkie formalności związane z wykupieniem Pawłowskiego z Jagiellonii Widzew przeprowadził przed uprawomocnieniem wyroku o zakazie transferów. Wyraziliśmy pisemnie wolę zmiany transferu z czasowego na definitywny już 29 maja - powiedział Kulesza.

Sytuacja jest o tyle pilna, że 31 lipca Widzew wypożyczył piłkarza do Malagi za 300 tys. euro (z opcją transferu definitywnego za kolejne 700 tys. euro). Na razie jednak zawodnik nie może grać w Primera Division, ponieważ z uwagi na trwający spór między Widzewem i Jagiellonią PZPN nie wydał Hiszpanom certyfikatu zawodnika.

W miniony weekend reprezentant polskiej młodzieżówki nie wystąpił w meczu 1. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy z Valencią (0:1). Nie wiadomo, czy zagra w kolejnym spotkaniu - z Barceloną.

Sprawa Pawłowskiego przeszła różne instancje związkowe. Zgodę na jego transfer do Hiszpanii widzewiacy otrzymali 30 lipca, gdy Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN uznała, iż potencjalny przychód z transakcji z Malagą pozwoli Widzewowi poprawić sytuację finansową, która była przyczyną nałożenia na klub zakazu transferów.

Z taką decyzją nie zgodzili się Rzecznik Ochrony Prawa Związkowego PZPN oraz Jagiellonia. Na wniosek tego pierwszego sprawą zajęła się Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych PZPN, która w minioną środę uchyliła decyzję zezwalającą na transfer definitywny Pawłowskiego z Jagiellonii do Widzewa.

Uchylając decyzję komisji pierwszej instancji Komisja Odwoławcza orzekła jednocześnie, że "ustalenie przynależności klubowej zawodnika wykracza poza kompetencje organów licencyjnych PZPN".

W tej sytuacji w poniedziałek sprawa Pawłowskiego była rozpatrywana na nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Ligi Ekstraklasy SA. Od jej orzeczenia Jagiellonii przysługuje prawo złożenia apelacji do Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN w terminie 14 dni.

- Mamy nadzieję, że zawodnik będzie mógł wkrótce zadebiutować w Maladze - powiedział rzecznik prasowy Widzewa.

- Czekamy na uprawomocnienie się decyzji, czyli zakończenie sprawy na ścieżce odwoławczej. O ile oczywiście Jagiellonia zdecyduje się na taki krok - poinformował rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Rzecznik prasowy Jagiellonii Agnieszka Syczewska powiedziała w poniedziałek wieczorem, że na razie nie ma kwestii odwoływania się od decyzji Komisji Ligi, bo trwają rozmowy między klubami i może dojść do zawarcia porozumienia, które zakończyłoby spór.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Primera Division: Widzew i Jagiellonia dogadane. Pawłowski w Maladze!

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 13:47
Widzew Łódź i Jagiellonia Białystok dogadały się w sprawie przejścia Bartłomieja Pawłowskiego do hiszpańskiej Malagi. 20-latek ostatecznie trafi do Primera Division z Jagi! Nie zagra jednak z Valencią z przyczyn proceduralnych.
rozwiń zwiń