MŚ Moskwa: Bolt zrobił swoje. Plan polskich sztafet nie wypalił [RELACJA]

2013-08-18, 20:00

Usain Bolt (w środku), Justin Gatlin (z prawej) i Dwain Chambers . Foto: EPA/SRDJAN SUKI

Ostatniego dnia lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie w roli głównej na stadionie Łużniki wystąpili sprinterzy i sprinterki w biegach sztafet 4x100 m. Zawodnicy z Jamajki nie mieli sobie równych.

Nasza sztafeta biegła w składzie: Marika Popowicz, Weronika Wedler, Ewelina Ptak i Marta Jeschke. Popowicz w imieniu całej drużyny przeprosiła za słabszy niż oczekiwano występ (IAR)
+

Wszystko o mistrzostwach świata w Moskwie w specjalnym serwisie Polskiego Radia - Mistrzostwa Świata w Moskwie .

Tak relacjonowalismy ostatni dzień mistrzostw świata w Moskwie:

21:50 - Francuzki zostały zdyskwalifikowane i straciły srebrny medal  w biegu sztafetowym 4x100 m. Złoto zdobyły Jamajki, na drugie miejsce awansowały Amerykanki, a na trzecie Brytyjki.
Decyzję o dyskwalifikacji "Trójkolorowych" podjęto po kilku godzinach, po analizie zapisu wideo. Okazało się, że Francuzki przekroczyły strefę zmian przy podawaniu pałeczki

16.42 - Sztafeta 4x100 m. Niespodzianek nie było Jamajka, USA, W.Brytania, która jednak została zdyskwalifikowana i medal brazowy zdobyła Kanada

16:35 - przed nami ostatni finał mistrzostw w Moskwie. Sztafeta 4x100 m mężczyzn z Jamajką i Usainem Boltem

16:16 - Sztafeta 4x100 m Jamajki pierwsze z rekordem mistrzostw, Francja na drugim miejscu, a Amerykanki trzecie - fatalna zmiana i Amerykanki i tak cudem zdobyły medal

16:05 - Bieg na 800 m . Wygrała Kenijka Eunice Jepkoech Sum z wynikiem 1.57,38, srebrny medal wywalczyła broniąca tytułu Rosjanka Maria Sawinowa - 1.57,80, a brąz Amerykanka Brenda Martinez - 1.57,91.

16.00 - Trójskok. Medale dlaTamgho, Pichardo i Claye. Tamgho w ostatnim skoku skoczył 18.04

15;28 - Bieg na 1500 m . Wygrywa Kenijczyk Asbel Kiprop w czasie 3.36,28. Drugi był Amerykanin Matthew Centrowitz - 3.36,78, a trzeci Johan Cronje z RPA - 3.36,83.

15:25 - Rzut oszczepem. Wygrała Niemka Christina Obergfoell wynikiem 69,05, srebrny medal wywalczyła Australijka Kimberley Mickle - 66,60, a brązowy broniąca tytułu Rosjanka Maria Abakumowa - 65,09

15;05 - Sztafeta 4x100 m. Trzeci bieg wygrywają Niemcy przed Kanadyjczykami

15;00 - Sztafeta 4x100 m. W drugim biegu zdecydowanie wygrywają Amerykanie. Na drugim miejscu bieg kończą Japończycy

14:51 - Sztafeta 4x100 m . Polacy na piątym miejscu w swoim biegu eliminacyjnym. Nasi reprezentantci pobiegli w czasie 38.51, to ich najlepszy wynik w tym sezonie.

14:50 - Sztafeta 4x100 m . Za chwileczkę rozpocznie się pierwszy z trzech biegów eliminacyjnych do finału sztafet. Zakwalifikują się dwie najszybsze w każdym biegu i dwie z najlepszymi czasami.

14:48 - Trójskok . Trwa finał mężczyzn

14:40 - Sztafeta 4x100 m. Duże apetyty na finał mają mężczyźni, którzy po raz pierwszy na starcie staną o 14.50. Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn), Kamil Kryński (Podlasie Białystok), Grzegorz Zimniewicz (Achilles Leszno), Robert Kubaczyk (WKS Śląsk Wrocław), Artur Zaczek i Jakub Adamski (obaj AZS OŚ Poznań) postawili sobie za cel rekord Polski - 38,31.
Taki rezultat powinien dać im finał (godz. 16.40) mimo że już w eliminacjach staną obok Jamajki, Rosjan i Brytyjczyków.

14:35 - Sztafeta 4x100 m. N iestety Polki nie wystąpią w finale, biało - czerwone dobiegły na piątym miejscu z czasem 43,18, to ich najlepszy tegoroczny rezultat

14:30 - Sztafeta 4x100 m . Polska sztafeta na starcie 4x100m

14:00 - Rzut oszczepem . Rozpoczął się finał rzutu oszczepem pań