MŚ Moskwa: Bolt bohaterem. Polacy bez medali [RELACJA]

2013-08-11, 20:05

Żaneta Glanc. Foto: PAP/EPA/FRANCK ROBICHON

Drugi dzień zmagań na 14. lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Moskwie dobiegł końca. Bohaterem niedzieli był Jamajczyk Usain Bolt.

Żaneta Glanc po eliminacjach w rzucie dyskiem podczas mistrzostw świata w Moskwie (Naczelna Redakcja Sportowa PR)
+

Wszystko o mistrzostwach świata w Moskwie w specjalnym serwisie Polskiego Radia - Mistrzostwa Świata w Moskwie.

RELACJA NA ŻYWO:

19.55 - Jamajczyk Usain Bolt mistrzem świata w biegu na 100 metrów

19.50 - Chorwatka Sandra Perković została złotą medalistką w konksie rzutu dyskiem, podczas lekkoatletycznych mistrzostwach świata rozgrywanych w Moskwie.

19.42 - Amerykanin Ashton Eaton zdobył złoty medal w dziesięcioboju podczas lekkoatletycznych mistrzostwach świata, które od wczoraj odbywają się w Moskwie.

19.26 - Jeśli Paweł Fajdek (Agros Zamość) w poniedziałek wygra finał rzutu młotem zostanie najmłodszym mistrzem świata w historii. Obecnie tym tytułem szczyci się Szymon Ziółkowski (AZS OŚ Poznań), który także wystąpi w moskiewskim konkursie.

19.11 - Amerykanka Brittney Reese obroniła tytuł mistrzyni świata w skoku w dal. Zapewniła sobie zwycięstwo już w drugiej próbie finałowej, uzyskując 7,01. Srebro z wynikiem 6,99 zdobyła Nigeryjka Blessing Okagbare, a brąz wywalczyła Serbka Ivana Spanovic - 6,82.

18.18 - Marcin Lewandowski (SL WKS Zawisza Bydgoszcz) awansował do wtorkowego finału biegu na 800 m lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie. Nie wystąpi w nim Adam Kszczot (RKS Łódź).

18.03 - Anna Rogowska (SKLA Sopot) nie wystąpi w finałowym konkursie skoku o tyczce 14. lekkoatletycznych mistrzostw świata, które w sobotę rozpoczęły się na stadionie Łużniki w Moskwie.

17.37 - Rekordzista świata Jamajczyk Usain Bolt biegnąc bez wysiłku uzyskał drugi czas (9,92) półfinałów sprintu na 100 m i o godz. 19.50 na bieżni stadionu Łużniki w Moskwie wystąpi w finale 14. lekkoatletycznych mistrzostw świata.

17.06 - Chód na 20 km: Rafał Augustyn (OTG Sokół Mielec) zajął 19. miejsce - 1:24.03, a Dawid Tomala (AZS AWF Katowice) nie ukończył konkurencji.

16.45 - Rosjanin Aleksandr Iwanow zdobył w Moskwie złoty medal 14. lekkoatletycznych mistrzostw świata w chodzie na 20 km. Uzyskał czas 1:20.58. Srebrny wywalczył mistrz olimpijski z Londynu Chińczyk Chen Ding, a brązowy Hiszpan Miguel Angel Lopez.

16.05 - Karolina Tymińska biegiem na 100 m przez płotki rozpocznie w poniedziałek o 7.30 czasu warszawskiego dwudniowe zmagania w siedmioboju. Arbiter IAAF Janusz Rozum uważa, że zawodniczka SKLA Sopot ma realne szanse na medal, a ona sama jest pełna optymizmu.

15.18 - Tomasz Majewski przed wyjściem z domu upewnił się, czy ma wszystkie dokumenty, aby bez przeszkód i stresu, jaki miał Marcin Lewandowski, udać się w podróż do Moskwy. Wrócić chce z brązowym medalem mistrzostw świata w konkursie pchnięcia kulą.

15.05 - Brązowy medalista mistrzostw globu z Edmonton (2001) na 800 m Paweł Czapiewski nadal cieszy się wielką popularnością wśród... Kenijczyków. Jeden z dziennikarzy tego kraju, który przyjechał do Moskwy na mistrzostwa świata chciał wiedzieć, jak sobie teraz radzi.

14.45 - Renata Pliś (MKL Maraton Świnoujście) pobiegnie we wtorek w półfinale 1500 m lekkoatletycznych mistrzostw świata w Moskwie. W pierwszej serii eliminacyjnej była piąta (4.08,20), prowadząc na bieżni stadionu Łużniki stawkę 13 zawodniczek przez trzy okrążenia.

14.30 - Artur Noga zajął czwarte miejsce w czwartym eliminacyjnym biegu na 110 metrów przez płotki podczas lekkoatletycznych Mistrzostw świata odbywających się w Moskwie.