Liga Europejska: Fenerbahce - Benfica Lizbona. Sprawa awansu wciąż otwarta

2013-04-25, 23:58

Fenerbahce Stambuł - Benfica Lizbona. Foto: PAP/EPA/SEDAT SUNA

Fenerbahce Stambuł wygrało przed własną publicznością z Benfiką Lizbona 1:0 (0:0) w pierwszym półfinale Ligi Europejskiej.

W Stambule dominowali piłkarze Fenerbahce. Gospodarze stworzyli wiele znakomitych sytuacji. Najpierw pomylił się Senegalczyk Moussa Sow, a w doliczonym czasie pierwszej połowy przed ogromną szansą stanął Cristian Baroni, który wykonywał rzut karny. 30-letni Brazylijczyk nie wytrzymał napięcia, kopnął mocno, ale piłka odbiła się od zewnętrznej części słupka.
Po przerwie bliski powodzenia był m.in. doświadczony holenderski skrzydłowy Fenerbahce Dirk Kuyt. On także sprawdził wytrzymałość konstrukcji bramki rywali (trafił w słupek). W odpowiedzi w 58. minucie groźną akcję przeprowadził Paragwajczyk Oscar Cardoso, powtrzymany w ostatniej chwili przed obrońców gospodarzy.
W 72. minucie zawodnicy tureckiego zespołu dopięli swego. Po błędzie obrony Benfiki bramkę zdobył Egemen Korkmaz. Dla drużyny ze stolicy Portugalii to pierwsza porażka we wszystkich rozgrywkach (w regulaminowym czasie lub po dogrywce) od 23 października, gdy uległa 1:2 CSKA Moskwa w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

W drugim meczu półfinałowym - uznawani za faworytów Ligi Europejskiej piłkarze Chelsea Londyn pokonali w półfinale na wyjeździe FC Basel 2:1. Relacja - Liga Europy: FC Basel - Chelsea Londyn. Zdecydował gol w ostatniej minucie
Rewanże 1/2 finału LE odbędą się 2 maja, a finał zaplanowano na 15 maja w Amsterdamie.

Fenerbahce Stambuł - Benfica Lizbona 1:0 (0:0).