Lewandowski wśród najlepszych zawodników kolejki

2013-03-18, 14:51

Robert Lewandowski (z prawej) fetuje z Nuri Sahinem drugiego gola w meczu z Freiburgiem . Foto: PAP/EPA/BERND THISSEN

Piłkarz reprezentacji Polski i Borussii Dortmund Robert Lewandowski po raz szósty w tym sezonie został wybrany do jedenastki kolejki Bundesligi magazynu "Kicker". W sobotnim meczu z Freiburgiem (5:1) strzelił dwie bramki.

Polski napastnik otrzymał notę bliską ideału 1,5 (w skali 1-6, im mniej, tym lepiej). Jedynka oznacza klasę światową, a do tej pory niemieccy dziennikarze przyznali ją Lewandowskiemu w tym sezonie z Bayerem Leverkusen (3:2; bramka, asysta, wywalczył dwa karne) oraz w poprzednim z Augsburgiem (4:0; trzy gole, asysta) i Hamburgerem SV (5:1; dwa trafienia, asysta).
24-letni Lewandowski przeciwko Freiburgowi ustanowił rekord klubu, bowiem wpisał się na listę strzelców w ósmym kolejnym spotkaniu w Bundeslidze. Ma na koncie 19 trafień w tym sezonie i prowadzi w klasyfikacji najskuteczniejszych ekstraklasy.
Oprócz Lewandowskiego, w ekipie mistrza Niemiec zaprezentowali się też Jakub Błaszczykowski (2,5; grał 75 minut) i Łukasz Piszczek (3; 90 minut).
Całe spotkanie przeciwko liderowi Bayernowi Monachium (1:2) rozegrał Sebastian Boenisch (Bayer Leverkusen). Jego występ oceniono na 4. Całe spotkanie na ławce rezerwowych "Aptekarzy" spędził inny polski zawodnik Arkadiusz Milik.
W meczu Hoffenheim z FSV Mainz (0:0) tylko 13 minut na boisku w barwach gospodarzy przebywał Eugen Polanski. Zawodnik, który w niedzielę skończył 27 lat, trafił do tego klubu przed dwoma miesiącami z... ekipy sobotnich rywali. Jeszcze mniej, bo tylko 9 minut grał Artur Sobiech (Hannover 96) w przegranym 0:1 spotkaniu przeciwko Borussii Moenchengladbach.