Awans FC Barcelony po początkowym szoku

2012-11-29, 03:39

Radość piłkarzy FC Barcelony. Foto: PAP/EPA/ALBERT OLIVE

Broniący trofeum piłkarze Barcelony pokonali trzecioligowe Alaves 3:1 w rewanżowym meczu 1/16 finału i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek o Puchar Króla.

W pierwszym spotkaniu zespół z Katalonii wygrał 3:0.
Szkoleniowiec "Barcy" Tito Vilanova dał odpocząć swoim największym gwiazdom. W kadrze meczowej nie znaleźli się m.in. Lionel Messi, Andres Iniesta, Xavi Hernandez i Sergio Busquets.
Ku zaskoczeniu kibiców to goście jako pierwsi objęli prowadzenie za sprawą trafienia Borji Viguery (17.). Do niespodzianki jednak nie doszło, ponieważ 10 minut przed przerwą wyrównał Adriano Correia. Po zmianie stron w odstępie trzech minut bramkarza gości pokonał David Villa (56. i 59.).
Dzień wcześniej awans wywalczył Real Madryt, który pokonał trzecioligowy CD Alcoyano 3:0. W pierwszym spotkaniu "Królewscy" zwyciężyli 4:1.