Trwa świetna passa Juventusu Turyn

2012-10-07, 18:13

Juventus Turyn . Foto: PAP/EPA/NICCOLO CADIRNI

Do 46 meczów wzrosła liczba spotkań bez porażki w Serie A piłkarzy Juventusu Turyn, którzy w niedzielę po trudnym meczu pokonali na wyjeździe Sienę 2:1.

Marek Lehnert (PR Rzym) - relacja ze spotkań 7. kolejki Serie A
+

W pierwszej połowie meczu kibice obejrzeli dwa gole. Najpierw w 14. minucie do siatki rywali trafił Andrea Pirlo, a w doliczonym czasie wyrównał uderzeniem głową Emanuele Calaio. Po przerwie obie ekipy zagrały otwarcie i stwarzały sobie wiele okazji, ale ostatnie słowo należało do gości z Turynu, którzy odnieśli szóste zwycięstwo w sezonie. Siena spadła natomiast na ostatnie miejsce w tabeli - wywalczyła wprawdzie osiem punktów, ale rozpoczynała sezon z sześcioma ujemnymi. To kara za udział w aferach związanych z ustawianiem meczów.
W niedzielne popołudnie zwycięstwo odniosła także ekipa Lazio Rzym, która łatwo poradziła sobie na wyjeździe z Pescarą 3:0. Już w piątej minucie swoją czwartą bramkę w sezonie zdobył Brazylijczyk Hernanes, a jeszcze w pierwszej połowie dwa trafienia dołożył Miroslav Klose. Urodzony w Opolu reprezentant Niemiec ma na koncie już pięć goli w lidze.
Takim samym dorobkiem może pochwalić się Stevan Jovetic. Czarnogórzec zapewnił Fiorentinie zwycięstwo 1:0 nad Bologną, pokonując bramkarza gości już w siódmej minucie.
Torino z Kamilem Glikiem w składzie poniosło drugą porażkę w sezonie. Tym razem lepsze od beniaminka okazało się Cagliari. Goście wygrali 1:0 dzięki bramce z rzutu karnego Brazylijczyka Nene w 74. minucie. Z kolei Błażej Augustyn nie znalazł się w składzie Catanii na mecz z Parmą (2:0).
W spotkaniu, które zostało rozegrane wcześniej, Roma okazała się lepsza od Atalanty. Piłkarze ze stolicy wygrali 2:0 po bramkach Argentyńczyka Erika Lameli i Amerykanina Michaela Bradleya. To pierwsze zwycięstwo podopiecznych czeskiego trenera Zdenka Zemana przed własną publicznością.
Liderem w dalszym ciągu jest Juventus, który ostatni mecz we włoskiej ekstraklasie przegrał 15 maja 2011 roku z Parmą (0:1). Tyle samo punktów ma Napoli, które w niedzielny wieczór pokonało Udinese 2:1.
W derbach Mediolanu lepszy okazał się Inter, a gola na wagę zwycięstwa zdobył już w trzeciej minucie spotkania Walter Samuel. Milan nie potrafił wykorzystać gry w przewadze jednego zawodnika przez niemal całą drugą połowę po czerwonej kartce dla Yuto Nagatomo w 48. minucie. Po tej porażce Milan jest dopiero 11., a Inter zajmuje czwartą pozycję w tabeli.