Polonia zbliżyła się do czołówki tabeli

2012-04-16, 20:30

Polonia - Crcaovia. Foto: PAP/EPA/Radek Pietruszka

Piłkarze Polonii Warszawa wygrali na własnym boisku z Cracovią Kraków w meczu kończącym 26. kolejkę rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy.

Trener Cracovii Tomasz Kafarski
+

Na trzy minuty przed upływem regulaminowego czasu gry rzut karny dla gości wykorzystał Koen van der Biezen.

Warszawski zespół kończył mecz w dziesiątkę, po czerwonej kartce dla Dorde Cotry.

Po tym zwycięstwie Polonia wróciła na czwarte miejsce w tabeli, do prowadzącej Legii traci tylko pięć punktów. Na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu Cracovia jest ostatnia, znajdująca się tuż nad strefą spadkową Lechia Gdańsk ma o cztery punkty więcej.

Po meczu powiedzieli:

Tomasz Kafarski, trener Cracovii: "Przegraliśmy ważny mecz, ale myślę, że moi piłkarze nie sprawili zawodu kibicom. Sposób, w jaki straciliśmy gola już w czwartej minucie, nie przystoi tak doświadczonym zawodnikom. Po tej bramce z Polonii zeszła presja, mogła grać spokojniej.
Szkoda, że tak późno zdobyliśmy gola na 2:1. Nasza sytuacja w tabeli jest bardzo ciężka, zresztą podobnie było, gdy przychodziłem do klubu. Mimo wszystko wciąż wierzę w utrzymanie w ekstraklasie. W każdym meczu staramy się walczyć. Nawet dzisiaj byliśmy blisko sprawienia sensacji. Postaram się tak przygotować drużynę do najbliższego pojedynku z Widzewem Łódź, aby przedłużyć nasze szanse w lidze".
Czesław Michniewicz, trener Polonii: "To był istotny mecz dla obu drużyn, każda walczy o swoje cele. Spotkanie okazało się dla nas trudne. Wprawdzie zdobyliśmy szybko gola, ale z każdą minutą Cracovia coraz dłużej utrzymywała się przy piłce. Straciliśmy dużo sił. W końcówce spotkania rywale zepchnęli nas do defensywy, zrobiło się nerwowo. Gdyby to spotkanie trwało dłużej, wcale nie jestem pewien, czy dowieźlibyśmy korzystny wynik do końca".

Polonia Warszawa - Cracovia Kraków 2:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Władimir Dwaliszwili (4-karny), 2:0 Edgar Cani (70), 2:1 Koen van der Biezen (87-karny).
Żółta kartka - Polonia Warszawa: Adam Kokoszka, Dorde Cotra, Władimir Dwaliszwili. Czerwona kartka za drugą żółtą - Polonia Warszawa: Dorde Cotra (87).
Sędzia: Adam Lyczmański (Bydgoszcz). Widzów 2 000.
Polonia Warszawa: Sebastian Przyrowski - Marcin Baszczyński, Tomasz Jodłowiec, Adam Kokoszka, Dorde Cotra - Paweł Wszołek (59. Bruno Coutinho), Łukasz Piątek, Łukasz Trałka, Tomasz Brzyski (70. Pavel Sultes) - Władimir Dwaliszwili (87. Maciej Sadlok), Edgar Cani.
Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Mateusz Żytko, Milos Kosanovic, Arkadiusz Radomski, Bojan Puzigaca - Aleksejs Visnakovs (70. Sebastian Szałachowski), Vladimir Boljevic (85. Mateusz Bartczak), Andraz Struna, Sławomir Szeliga (64. Hesdey Suart), Marcin Budziński - Koen van der Biezen.