Mecz sezonu w Dortmundzie! Gol Polaka!

2012-03-30, 22:32

Jakub Błaszczykowski. Foto: PAP/EPA

Po fascynującym meczu Borussia Dortmund zremisowała u siebie z VfB Stuttgart 4:4 (1:0) w 28. kolejce niemieckiej Bundesligi.

Niezwykle emocjonujące spotkanie toczyło się w bardzo szybkim tempie i obfitowało w wiele okazji podbramkowych.Cały mecz rozegrali trzej Polacy, grający w zespole z Dortmundu - Łukasz Piszczek, Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski.

Pierwsza połowa układała się po myśli Borussii, gdy do bramki trafił Japończyk Shinji Kagawa (33.). Na początku drugiej części gry wynik podwyższył Błaszczykowski (to jego czwarta bramka w sezonie), co jeszcze bardziej uspokoiło gospodarzy

W ciągu zaledwie 8 minut drużyna z Dortmundu straciła jednak trzy bramki (!) i w 79. minucie meczu przegrywała 2:3 po dwóch trafieniach Juliana Schiebera i jednym Bośniaka Vedada Ibisevicia, który zastąpił w podstawowym składzie pauzującego za kartki Cacau.

Liderzy tabeli atakowali, ale niewiele z tego wychodziło. Oddali 27 strzałów na bramkę przy jedenastu rywali. W końcu udało się Matsowi Hummelsowi. Z 18. metrów przymierzył w dolny róg, a bramkarz tylko przyglądał się toczącej się piłce.

Gdy wydawało się, że na remisie 3:3 się skończy, na sześć minut przed końcowym gwizdkiem na murawie pojawił się pomocnik Borussii Chorwat Ivan Perisić. Potrzebował on jedynie trzech minut, by zaznaczyć swoją obecność golem. 80 tys. widzów na trybunach oszalało, ale to nie był koniec emocji.

W doliczonym czasie gry rezultat na 4:4 ustalił Christian Gentner. Golkiper z Dortmundu przy strzale tuż pod poprzeczką był bez szans.

To dla Borussii 22. mecz bez porażki, a szósty dla Stuttgartu. W rundzie jesiennej obie ekipy również podzieliły się punktami (1:1). VfB w Dortmundzie wygrał po raz ostatni 4 lutego 2007 roku.

Podopieczni Juergena Kloppa nie przegrali od 22 kolejek. Dzięki remisowi zachowają prowadzenie w tabeli Bundesligi bez względu na wynik sobotniego meczu wicelidera Bayernu Monachium z Nuernberg.