Radwańska śpiewająco rozprawiła się z Williams

2012-03-28, 20:30

Agnieszka Radwańska po wygranej z Venus Williams awansowała do półfinału turnieju w Miami . Foto: PAP/EPA/ANDREW GOMBERT

Agnieszka Radwańska, rozstawiona z numerem piątym, pokonała byłą liderkę rankingu tenisistek Amerykankę Venus Williams w ćwierćfinale turnieju WTA Tour Premier I na twardych kortach w Miami.

Wojciech Fibak, były znakomity tenisista
+

Już na otwarcie doszło do przełamania podania Amerykanki. Po utrzymaniu własnego Radwańska objęła prowadzenie 2:0, ale rywalka odrobiła stratę. Od stanu 2:2 doszło do trzech kolejnych "breaków", a tę serię przerwała krakowianka, która wygrała swoje podanie i objęła prowadzenie na 5:3. W następnym gemie miała do dyspozycji dwa setbole, ale nie zdołała ich wykorzystać.
Przy stanie 5:4 i 40-40 Radwańska rozstrzygnęła losy pierwszej partii dwoma kolejnymi asami, po 46 minutach wyrównanej walki. Miała w niej skuteczność pierwszego podania na poziomie 83 procent, a rywalka tylko 52. Polka lepiej też wypadła w liczbie niewymuszonych błędów 5-16. Natomiast mniej miała wygrywających uderzeń 11-20.
Na otwarcie drugiego seta Williams zdobyła tylko pierwszego gema, po czym w kolejnych sześciu lepsza okazała się Polka, choć po drodze musiała obronić dwa "break pointy". Sama wykorzystała trzy z sześciu szans na przełamanie, w tym ostatnią przy pierwszym z trzech meczboli. Mecz trwał godzinę i 21 minut.
W miarę upływu czasu widać było, że dłuższe wymiany i bieganie po korcie sprawiają Amerykance problem i często miała zadyszkę. To skutek półrocznej przerwy w startach spowodowanej chorobą - syndromem Sjoegrena, którego objawami są osłabienie układu odpornościowego, zmęczenie i ból stawów.

Dziejsza wygrana jest drugim triumfem Polki w starciach z Amerykanką. Dotychczas krakowianka pokonała Williams tylko raz, w ich pierwszym spotkaniu.

W półfinale Radwańska zmierzy się z Marion Bartoli, która w ćwierćfinale przerwała zwycięską passę aktualnej liderki rankingu WTA Tour - Białorusinki Wiktorii Azarenki.

Agnieszka Radwańska (Polska, 5) - Venus Williams (USA) 6:4, 6:1