Rekordowe zwycięstwo Borussii Dortmund

2012-03-17, 15:58

. Foto: PAP/EPA/BERND THISSEN

Borussia Dortmund z trzema Polakami w składzie pokonała 1:0 Werder Brema. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Shinji Kagawa.

Było to 20 zwycięskie spotkanie z rzędu podopiecznych Juergena Kloppa.

Cay mecz rozegrali Piszczek i Lewandowski, w 90. minucie został zmieniony Błaszczykowski.

Radosne urodziny strzelca bramki

Przed meczem trener Juergen Klopp serdecznie wyściskał Shinjiego Kagawę, który w sobotę skończył 23 lata. Piłkarz sprawił sobie prezent w postaci bramki. Zdobył ją już w 8. minucie. Japończyk mógł w trakcie spotkania skompletować hattrick, ale raz trafił słupek, a raz nie wykorzystał dobrej sytuacji po zagraniu Roberta Lewandowskiego.

Całe spotkanie na ławce gości przesiedział Sebastian Boenisch. Piłkarz w obecnym sezonie wciąż jeszcze nie wystąpił w Bundeslidze.

Bayern Monachium rozjechał Herthę

W rozegranym wieczorem spotkaniu  Bayern Monachium rozgromił na wyjeździe Herthę Berlin 6:0, ustalając wynik już w 67. minucie. Trzy bramki, w tym dwie z rzutów karnych, zdobył Holender Arjen Robben.

W ostatnich tygodniach podopieczni Juppa Heynckesa nie mają litości dla swoich rywali, strzelili w trzech meczach aż 20 goli. W poprzedniej kolejce wygrali z Hoffenheim 7:1, a kilka dni później pokonali w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów FC Basel 7:0.

Osiem punktów do Borussii traci jej imienniczka z Moenchengladbach. W sobotę trzecia drużyna Bundesligi wygrała na wyjeździe w ciekawie zapowiadającym się spotkaniu z Bayerem Leverkusen 2:1.

W meczu FC Augsburg - FSV Mainz (2:1) do 57. minuty w zespole gości wystąpił reprezentant Polski Eugen Polanski.