ZAKSA kończy przygodę z Ligą Mistrzów

2012-02-08, 19:00

. Foto: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przegrała 0:3 drugie spotkanie z Arkasem Izmir w pierwszej rundzie fazy play off Ligi Mistrzów. Do dalszych gier awansował zespół z Turcji.

Powrót do zdrowia i gry Pawła Zagumnego nie odmienił losów rywalizacji Zaksy z turecką drużyną, a ekipa z Kędzierzyna-Koźla sprawiała wrażenie, jakby straciła nadzieje na awans po przegraniu pierwszego seta w środowym meczu.

Pierwsza partia była bardzo wyrównana, a głównie dzięki dobrze ustawionemu blokowi goście kilka razy prowadzili, raz nawet dwoma punktami - 19:17. Miejscowi jednak szybko przejęli inicjatywę. Najpierw zatrzymali atak Michała Ruciaka, po chwili Burutay Subasi popisał się asem i Arkas uzyskał dwa punkty przewagi, które pozwoliły mu ostatecznie wygrać partię 25:23.

W drugim secie wyrównana walka trwała do drugiej przerwy technicznej. Od stanu 16:15 dla gospodarzy Zaksa, mając olbrzymie kłopoty z przyjęciem zagrywki rywali, zdołała zdobyć tylko... punkt.

W trzeciej partii gracze Arkasu już w pierwszych fragmentach odskoczyli na kilka punktów i ani przez chwilę ich prowadzenie nie było zagrożone. Co prawda podopieczni trenera Krzysztofa Stelmacha potrafili zdobyć nawet cztery punkty z rzędu (od 9:16 do 13:16), ale jeden zryw to za mało, by odwrócić przebieg spotkania.

Do kolejnej fazy play off Ligi Mistrzów awansował Arkas. Jego rywalem będzie Lokomotiw Nowosybirsk.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - Arkas Izmir 0:3 (23:25, 16:25, 18:25)

Arkas: Hansen, Agamez, Gok, Duff, Subasi, Bravo, Sahin (l)

ZAKSA: Zagumny, Rouzier, Kaźmierczak, Samica, Kapelus, Ruciak, Gacek (l) - Popelka, Pilarz, Witczak, Kapelus.