Bramkarz "The Reds" zaliczył większą wpadkę od Szczęsnego

2012-01-03, 21:00

Manchester City - Liverpool . Foto: fot.PAP/EPA/ROBIN PARKER

Manchester City wygrał na własnym boisku z Liverpoolem 3:0 i umocnił się na pozycji lidera piłkarskiej ekstraklasy Anglii.

Liverpool we wtorek miał okazję na wyprzedzenie piątego w tabeli Arsenalu, który dzień wcześniej przegrał w derbach Londynu z Fulham 1:2. Przy jednym ze straconych goli błąd popełnił Wojciech Szczęsny.

We wtorek jednak hiszpański bramkarz "The Reds" zanotował większą wpadkę niż Polak. W 11. minucie Reina przepuścił piłkę pod pachą po niezbyt mocnym strzale Argentyńczyka Sergio Aguero, który w ten sposób zdobył gola numer 14 w tym sezonie.

Krótko przed przerwą nie popisała się z kolei defensywa Liverpoolu, bowiem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Yaya Toure bez problemu głową skierował piłkę do siatki.

Goście zwietrzyli swoją szansę dopiero po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Garetha Barry'ego w 73. minucie. Jednak dwie minuty później stracili kolejną bramkę - James Milner pewnie wykorzystał rzut karny.

W innych wtorkowych meczach Tottenham Hotspur pokonał na własnym boisku West Bromwich Albion 1:0, a Sunderland zwyciężył na wyjeździe Wigan Athletic 4:1.
Manchester City z dorobkiem 48 punktów prowadzi w tabeli Premier League.