Ekstraklasa: Polonia Bytom uległa Cracovii

2011-05-10, 18:48

Piłkarze Cracovii. Foto: fot. Cracovia

Polonia Bytom uległa Cracovii Kraków 1:2 w meczu 26. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy.

Bramki dla podopiecznych Jurija Szatałowa strzelili: Saidi Ntibazonkiza oraz Alexandru Suvorow. Honorowe trafienie dla zespołu z Bytomia zanotował Mateusz Żytko.

Powiedzieli po meczu:

Trener Cracovii Jurij Szatałow: Na pewno pięknie zdobyta bramka bardzo ułatwiła nam prowadzenie gry. Był to ciężki mecz, w którym obie drużyny chciały zdobyć komplet punktów. Udało się to nam i bardzo jestem zadowolony, że przerwaliśmy wreszcie serię meczów bez wygranej na wyjeździe. Chociaż z gry mojego zespołu do końca zadowolony nie jestem.

Trener Polonii Robert Góralczyk: Spotkały się dziś dwie drużyny bezpośrednio rywalizujące o utrzymanie w ekstraklasie i lubiące grać z kontrataku. Z obu stron chodziło o to, by do takich kontr nie dopuścić. W drugiej połowie potrafiliśmy wykrzesać pokłady determinacji, ale to nie pomogło. Sztab trenerski Cracovii nas dziś najwyraźniej rozpracował, a nasi skrzydłowi nie byli dziś w takiej dyspozycji, jak w poprzednich meczach, w których zdobywaliśmy punkty. Zostało do końca sezonu cztery mecze, nie poddajemy się i będziemy walczyć do samego końca.

Polonia Bytom - Cracovia Kraków 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Saidi Ntibazonkiza (32), 0:2 Alexandru Suvorov (83-karny), 1:2 Mateusz Żytko (89-karny).

Żółta kartka - Polonia Bytom: Michal Hanek, Łukasz Tymiński. Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek, Arkadiusz Radomski.
Sędzia: Marcin Szulc (Warszawa). Widzów 3 500.

Polonia Bytom: Marcin Juszczyk - Peter Hricko, Mateusz Żytko, Błażej Telichowski, Krzysztof Król - Marcin Radzewicz, Łukasz Tymiński (65. Marek Bazik), Miroslav Barcik, Michal Hanek, Dariusz Jarecki (46. David Kobylik) - Blazej Vascak (66. Grzegorz Podstawek).

Cracovia Kraków: Wojciech Kaczmarek - Łukasz Mierzejewski (68. Marian Jarabica), Vule Trivunovic, Arkadiusz Radomski, Hesdey Suart - Alexandru Suvorov, Mateusz Bartczak, Mateusz Klich, Sławomir Szeliga (74. Vladimir Boljevic), Saidi Ntibazonkiza - Bartłomiej Dudzic (57. Aleksejs Visnakovs).