LM: Schalke upokorzone przez Manchester United

2011-04-26, 20:50

Wayne Rooney (L) i Javier Hernandez - Manchester United. Foto: fot. PAP/EPA

Schalke Gelsenkirchen przegrało z Manchesterem United 0:2 (0:0) w pierwszym półfinale piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Piłkarze z Gelsenkirchen w pięciu meczach na swoim stadionie w obecnych rozgrywkach odnieśli komplet zwycięstw. Dlatego utytułowani Anglicy nie mają łatwego zadania.

W pierwszej połowie zdecydowanie dominowali zawodnicy Alexa Fergusona. W oblężeniu na bramkę Schalkę uczestniczyli głównie Giggs, Rooney i Park Ji-Sung. Kilka sytuacji bramkowych miał również Hernandez. Mimo wielu okazji do zdobycia gola, niemiecki zespół utrzymał bezbramkowy remis. Raul i spółka nie wypracowali żadnej dobrej akcji, która mogłaby otworzyć drogę do siatki przeciwnika.

W drugiej części spotkania nastąpiło to, czego można było oczekiwać po pierwszych 45 minutach, czyli bramki. Drużyna Schalke dzielnie broniła się do 67. minuty, kiedy to po strzale Giggsa angielski zespół objął prowadzenie. Dwie minuty później drugą bramkę dla gości zdobył Rooney.

Schalke będzie miało szansę zrewanżować się 4 maja w Manchesterze.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Manchester United 2:0 (0:0)

Bramki: Ryan Giggs (67), Wayne Rooney (69). Sędzia: Carlos Carballo (Hiszpania)

Schalke: Manuel Neuer; Atsuto Uchida, Joel Matip, Christoph Metzelder, Hans Sarpei (73-Sergio Escudero); Jefferson Farfan, Kyriakos Papadopoulos, Jose Manuel Jurado (83-Julian Draxler), Alexander Baumjohann (53-Peer Kluge); Raul, Edu.

Manchester United: Edwin van der Sar; Fabio, Rio Ferdinand, Nemanja Vidic, Patrice Evra; Antonio Valencia, Michael Carrick, Ryan Giggs, Park Ji-Sung (73-Paul Scholes); Wayne Rooney (83-Nani), Javier Hernandez (73-Anderson).