X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Sport

Trwa atak szczytowy na K2. Andrzej Bargiel przejdzie do historii?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2018 09:48
Na K2 trwa atak szczytowy. Andrzej Bargiel i Janusz Gołąb próbują wejść na drugi po Mount Evereście szczyt świata (8611 m.npm). Skialpinista Andrzej Bargiel planuje jako pierwszy człowiek w historii zjechać z tego ośmiotysięcznika na nartach.
... w drodze do bazy pod K2
... w drodze do bazy pod K2 Foto: shutterstock

Po nocy spędzonej w obozie trzecim na wysokości 7 tysięcy metrów Andrzej Bargiel ruszył w stronę obozu IV i jutro rano będzie próbował wejść na szczyt.

Andrzej Bargiel 1200 F 2.jpg
K2 ulegnie? Andrzej Bargiel zmienia taktykę

Jak wynika z informacji napływających z bazy pod K2 Janusz Gołąb na razie pozostaje w obozie III. Próba wejścia na szczyt miała odbyć się dziś, jednak plany pokrzyżowała pogarszająca się pogoda.Na jutro prognozowana jest poprawa. W najwyższych partiach ośmiotysięcznika zalega sporo świeżego śniegu, który zwiększa zagrożenie lawinowe.


Andrzej Bargiel będzie próbował wytyczyć linię zjazdu prowadzącą wzdłuż kilku dróg wspinaczkowych Basków, trawersu Messnera oraz polskiej Jerzego Kukuczki i Tadeusza Piotrowskiego. Pomagać ma mu dron pilotowany przez jego brata - Bartka. Bezzałogowiec może wzbić się na wysokość samego wierzchołka.

Wcześniej dron został wykorzystany do przeprowadzenia akcji ratunkowej szkockiego himalaisty na Broad Peaku. Rick Allen uległ wypadkowi i zsunął się 300 metrów w dół. Dzięki kamerze zamontowanej na urządzeniu szybko udało się zlokalizować poszkodowanego i naprowadzić w jego stronę ratowników. Był to pierwszy przypadek w historii himalaizmu, gdy w akcji ratunkowej wykorzystany był dron.


(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Bielecki nie zwalnia tempa. Polski himalaista zdobył swój piąty ośmiotysięcznik

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 20:41
Adam Bielecki, uczestnik polsko-niemieckiej wyprawy, stanął na wierzchołku Gaszerbruma II (8035 m). To piąty ośmiotysięcznik w karierze 35-letniego alpinisty. Wcześniej zdobył: Makalu (8481 m), Gaszerbrum I (8080 m), K2 (8611 m) i Broad Peak (8051 m).
rozwiń zwiń