X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Sport

Tokio 2020: wspinanie sportowe na igrzyskach w trzech konkurencjach. Jakie szanse mają Polacy?

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2018 09:48
W 2020 roku wspinanie sportowe pojawi się po raz pierwszy w programie Igrzysk Olimpijskich. Jak informuje portal wspinanie.pl, IFSC na potrzeby zaistnienia na tej najważniejszej imprezie sportowej świata skonstruował format olimpijski. Dyscyplinę składającą się 3 konkurencji  (czasówek, prowadzenia i boulderingu).
Wspinacz na ścince w Moenchengladbach
Wspinacz na ścince w MoenchengladbachFoto: PAP/DPA: Roland Weihrauch

Ten sztuczny twór budzi kontrowersje i sprawił, że należało stworzyć nowe ramy rywalizacji oraz system kwalifikacji do igrzysk.

Jakie będą zasady rywalizacji na igrzyskach? W igrzyskach weźmie udział 20 kobiet i 20 mężczyzn. Zawody potrwają 4 dni. Każdego dnia odbędzie się rywalizacja tylko jednej płci. Rywalizacja będzie dwuetapowa: eliminacje (20-osobowe) i finały (6-osobowe).

Na każdym etapie zawodnicy będą walczyć w trzech konkurencjach. Będą to kolejno: czasówki (2 biegi), bouldering (4 problemy) i prowadzenie (1 droga). Każdy zawodnik będzie miał minimalnie 15 minut przerwy pomiędzy konkurencjami.

Końcowy rezultat będzie liczony na podstawie mnożenia miejsc osiągniętych w poszczególnych konkurencjach. Zwycięży zawodnik z najmniejszą liczbą punktów.

Kwalifikację do igrzysk uzyska 20 zawodników/zawodniczek:
- 7 najlepszych zawodników mistrzostw świata w kombinacji w Tokio 2019;
- 6 najlepszych zawodników specjalnych zawodów kwalifikacyjnych, które odbędą się w 2019 roku (do tych zawodów zakwalifikowanych zostanie 20 najlepszych zawodników z rankingu PŚ w kombinacji);
- 5 kontynentalnych mistrzów w kombinacji 2020 (Azja, Europa, Panameryka, Afryka, Oceania);
- 1 reprezentant gospodarzy;
- 1 zawodnik zaproszony przez trójstronną komisję (MKOl, NOC, IFSC).

Z każdego kraju może wystartować w igrzyskach maksymalnie dwóch zawodników i dwie zawodniczki.

"Czy jest szansa na Polaka na Igrzyskach?” - zastanawia się portal wspinanie.pl. "Na dzisiaj, realnie patrząc, szanse że zobaczymy zawodnika lub zawodniczkę w polskich barwach na igrzyskach nie są wielkie.” (…) „Jednak wydaje się, że w rywalizacji seniorskiej mnożnik zwycięży. Do Tokio pojadą ci, którzy są w stanie równorzędnie rywalizować w co najmniej dwóch konkurencjach i samo bieganie może nie wystarczyć” - podsumowuje szanse Polaków wspinanie.pl.

Igrzyska XXXII Olimpiady Tokio 2020 odbędą się w dniach 24 lipca - 9 sierpnia.

ah, wspinanie.pl, pkol.pl

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak