X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Sport

Szymon Ziółkowski: nie odważyłbym się wybrać na Białoruś odzyskać medale i należności

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2016 13:05
Władze IAAF nie są chętne, aby oficjalnie przekazywać medale tym, zawodnikom, którzy byli oszukani przez rywali stosujących doping. – Zgłaszałem się do światowej federacji Lekkoatletyki, ale oni umywają ręce twierdząc, że powinniśmy sądzić się z powództwa cywilnego - mówi Szymon Ziółkowski, który czeka na medal mistrzostw świata seniorów z 2005 i krążek mistrzostw juniorów z 1994 roku.
Audio
  • Nie jest łatwo odzyskać skradzione przez dopingowych oszustów medale (Jedynka/Kronika Sportowa)
Szymon Ziółkowski podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Zurychuowski blisko finału rzutu młotem
Szymon Ziółkowski podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Zurychuowski blisko finału rzutu młotem*** Foto: PAP/Adam Warżawa

Zawodnicy, którzy przegrali w nieczystej walce z dopingowiczami nie kryją, że medal i satysfakcja ze zwycięstwa o której dowiadują się po latach to nie to samo, co triumf i odbieranie laurów podczas zawodów. Czym innych bowiem jest słuchanie Mazurka Dąbrowskiego na podium, od otrzymania medalu w kopercie za pośrednictwem kuriera.

Zdarza się jednak i tak, że medal i gaża z nim związana nigdy do oszukanego sportowca nie docierają. -  Zgłaszałem się do światowej federacji Lekkoatletyki, ale oni umywają ręce twierdząc, że powinienem sądzić się z powództwa cywilnego - mówi Szymon Ziółkowski, który czeka na medal mistrzostw świata seniorów z 2005 i krążek mistrzostw juniorów z 1994 roku. – Nawet teraz, posiadając immunitet poselski nie odważyłbym się na to, aby wybrać się na Białoruś i starać się odzyskać należności ze strony moich białoruskich, jak to dobrze zostało powiedziane, "przyjaciół” – przyznaje w rozmowie z Polskim Radiem Ziółkowski, młociarz, mistrz olimpijski i mistrz świata, a obecnie poseł na Sejm.

Lekkoatleta rozważa obecnie zwrócenie się do sądu z pozwem przeciwko Światowej Federacji Lekkoatletycznej.

Po dyskwalifikacji Rosjanki Tatiany Łysenko, która na igrzyskach w 2012 roku wyprzedziła Anitę Włodarczyk, Polka została złotą medalistką igrzysk w Londynie. Rekordzistka świata w rzucie młotem jest więc obecnie  dwukrotną mistrzynią olimpijską. Na razie w jej posiadaniu jest tylko jeden medal w kolorze złota. Polka jeszcze nie otrzymała oficjalnej informacji z Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, że medal zostanie jej przekazany.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Rafała Bały.

(ah)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak