Paraolimpiada Rio 2016: Natalia Partyka znów to zrobiła. Polka złotą medalistką

2016-09-14, 08:30

Natalia Partyka. Foto: PAP/Photoshot

Natalia Partyka pokonała 3:0 (11:8, 18:16, 11:5) Chinkę Qian Wang w finale turnieju paraolimpijskim w Rio. To czwarty z rzędu złoty medal Polki.

Po meczu Polka stwierdziła, że starcie o złoto było najlepszym spotkaniem jakie rozegrała w Rio. - Forma nadeszła w sama porę - cieszyła się zawodniczka.

Najwięcej emocji finałowy pojedynek dostarczył w drugiej odsłonie. Partyka wygrała broniąc piłek setowych. Pierwszy i trzeci set Polka pewnie pokonała chińską rywalkę. Polka zachwycała w ataku, grała precyzyjnie i regularnie.

Medal Partyki jest 20. w kolekcji polskich sportowców startujących w Rio - cztery złote, dziewięć srebrnych oraz siedem brązowych i zajmują 14. miejsce w tej klasyfikacji. Na pierwszym są Chiny – 147 (63-51-33).

Do medalowego worka ostatnio wpadły krążki: tenisistów stołowych - srebrny Rafała Czupera, brązowy Karoliny Pęk i Barbary Niewiedział w biegu na 400 m.