Puchar Hiszpanii: FC Barcelona pokonała Sevillę w wielkim finale

2016-05-23, 09:30

Leo Messi i Jordi Alba cieszą się z bramki w finale Pucharu Króla przeciwko Sevilli. Foto: PAP/EPA/JUANJO MARTIN

Piłkarze Barcelony po raz 28. zdobyli Puchar Hiszpanii. W niedzielnym finale w Madrycie wygrali z Sevillę 2:0 po dogrywce. W pokonanym zespole cały mecz rozegrał pomocnik reprezentacji Polski Grzegorz Krychowiak.

Gole zdobyli w 97. minucie Jordi Alba i w 122. Brazylijczyk Neymar. Dla Barcelony jest to drugie trofeum w tym sezonie, w ostatniej kolejce Primera Division piłkarze Luisa Enrique zapewnili sobie tytuł mistrzowski drugi rok z rzędu.

W spotkaniu było wiele akcji ofensywnych i obie drużyny miały szanse na strzelenie goli. Okazję miał także Grzegorz Krychowiak, ale jej nie wykorzystał.

Kibice widzieli na murawie sporo walki, nie obyło się też bez brutalności. Sędzia nie szczędził kartek i w sumie pokazał ich aż 17, w tym trzy czerwone. Jedną z nich zobaczył Javier Mascherano, który zatrzymywał wychodzącego na czystą pozycję Kevina Gameiro. Od 36. minuty "Duma Katalonii" musiała grać w dziesiątkę, jednak stanęła na wysokości zadania.Żółty kartonik ujrzał także polski defensywny pomocnik.

Przed meczem władze Barcelony zaprotestowały przeciwko zakazowi umieszczenia separatystycznych flag Katalonii na stadionie Vicente Calderon w Madrycie.

Klub ten uznał, że jest to atak na wolność wypowiedzi. Barcelona (w sobotę obroniła mistrzostwo kraju) wydała oświadczenie, w którym wyraziła całkowitą dezaprobatę dla tej decyzji i wezwała do zachowania zdrowego rozsądku.

Sevilla poprzednio zdobyła Puchar Hiszpanii w 2010 roku, a w sumie pięciokrotnie.