Lindsey Vonn czuje i pokazuje moc

2015-03-09, 09:05

Lindsey Vonn w Ga-Pa . Foto: EPA/NICOLAS ARMER

Lindsey Vonn wygrała w niemieckim Garmisch-Partenkirchen supergigant alpejskiego Pucharu Świata. Słynna Amerykanka odniosła w niedzielę 65. zwycięstwo w zawodach tego cyklu. - To wspaniałe uczucie - powiedziała w rozmowie z radiową Trójką.

O rywalizacji w Ga-Pa więcej w relacji Pawła Sołtysa (Trzecia Strona Medalu/Trójka)
+

Vonn z 65 triumfami w dorobku zajmuje nadal czwarte miejsce w klasyfikacji wszech czasów w konkurencjach narciarskich, a zajmuje pierwsze miejsce wśród alpejek. W supergigancie 30-letnia zawodniczka była najlepsza po raz 23.
W tym sezonie dwukrotna medalistka olimpijska z Vancouver (złoto w zjeździe, brąz w supergigancie) odniosła sześć zwycięstw, z czego trzy w tej konkurencji. W supergigancie wywalczyła też swój jedyny medal podczas tegorocznych mistrzostw świata; w Beaver Creek stanęła na najniższym stopniu podium.
Triumfatorka sobotniego zjazdu w Garmisch-Partenkirchen - Tina Weirather z Liechtensteinu - uplasowała się na 10. pozycji.
Dzięki niedzielnej wygranej Vonn objęła prowadzenie w klasyfikacji PŚ w supergigancie, wyprzedzając o osiem punktów Fenninger. Ostatnie zawody cyklu w tej konkurencji rozegrane zostaną za dwa tygodnie we francuskim Meribel.

O rywalizacji w Ga-Pa więcej w relacji Pawła Sołtysa.

Trzecia strona medalu na antenie Trójki w każdą niedzielę między 17.05 a 19.00.

W klasyfikacji generalnej Amerykanka awansowała z czwartego na trzecie miejsce. Pozycję liderki utrzymała Maze.