X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Section00
Kornel Morawiecki
Section01

Kornel Morawiecki 1941-2019

Działacz opozycji demokratycznej w PRL, związany z podziemnym wydawnictwem "Biuletyn Dolnośląski". Przywódca i główny ideolog „Solidarności Walczącej”, radykalnej antykomunistycznej organizacji założonej w czerwcu 1982 roku we Wrocławiu. We wrześniu 1981 roku w Gdańsku uczestniczył w obradach I Krajowego Zjazdu Delegatów NSZZ "Solidarność". Nieuchwytny dla poszukującej go Służby Bezpieczeństwa. Aresztowany dopiero w listopadzie 1987 roku. Jako persona non grata deportowany z Polski bez możliwości powrotu. W sierpniu 1988 roku nielegalnie przedostał się do kraju i pozostawał w ukryciu do roku 1990.

Marszałek senior Sejmu VIII kadencji. Kawaler Orderu Orła Białego.

- Byliśmy podziemną siatką ludzi połączonych wspólną ideą - powiedzial Kornel Morawiecki w wywiadzie dla Portalu Polskiego Radia w 2017 roku.

Stan wojenny to było zabicie nadziei

- Chodziło nam głównie o walkę serca i umysły społeczeństwa - powiedział Kornel Morawiecki w rozmowie z Jerzym Jachowiczem. (PR, 16.07.2019)

Chcemy solidarniejszej Polski

- Nasze cele to wolna, niepodległa, solidarna – takiej chcemy Polski. Nie zgadzamy się na żadne kompromisy z władzą – mówił Kornel Morawiecki w wywiadzie. (BBC, 3.05.1988)

Nie chcieliśmy porozumiewać się z władzą

- Jasne stwierdzenie, że władzę tę należy obalić jest moralnie i politycznie uczciwsze – mówił Kornel Morawiecki o celach i metodach działania związku. (RWE, 6.01.1985)

Section05

Polskie Radio o Kornelu Morawieckim

keyboard_arrow_left
keyboard_arrow_right
Section012
Section025