X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Karta kredytowa

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 18:32
Karta kredytowa jest rodzajem karty płatniczej. Nie jest powiązana z naszym kontem osobistym, a z przyznamym nam przez bank limitem kredytowym.
Audio
  • Co to jest karta kredytowa, jak się z niej korzysta i płaci za jej używanie, wyjaśnia Michał Krajkowski, główny analityk NOTUS Finanse (Justyna Golnko, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia)

Limit kredytowy jest odnawialny, czyli po spłaceniu całości, czy części zobowiązania możemy ponownie z tej karty kredytowej korzystać.

Karta kredytowa daje nam nieoprocentowany kredyt na okres nawet do kilkudziesięciu dni. To tzw. okres bezodsetkowy. Ten okres może wynosić nawet pięćdziesiąt kilka dni i w tym czasie korzystanie z długu nic nas nie kosztuje.

Odsetki będziemy musieli zapłacić wtedy, kiedy nie spłacimy w terminie całego zadłużenia. Ta zasada dotyczy jednak tylko transakcji bezgotówkowych. Od transakcji wypłaty gotówki, np. w bankomatach, odsetki trzeba zapłacić w każdym przypadku za każdy dzień do dnia wypłaty środków.

Kartą kredytową można płacić w każdym sklepie albo punkcie usługowym, gdzie znajduje się terminal, który umożliwia płatności bezgotówkowe. Możemy płacić nią, także robiąc zakupy przez internet, wystarczy wpisać numer karty, dane jej właściciela oraz kod CVV.

Justyna Golonko


Zobacz więcej na temat: karta kredytowa
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak