X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowe uprawnienia pracodawców. Będą mogli sprawdzić, czy ich pracownicy są zaszczepieni przeciwko COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2021 20:47
O nowych uprawnieniach pracodawców, którzy już niebawem będą mogli weryfikować, czy ich pracownicy są zaszczepieni przeciwko COVID-19, mówił w radiowej jedynce Grzegorz Baczewski, Dyrektor Generalny z Konfederacji Lewiatan.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: SritanaN/Shutterstock

Nowe uprawnienia mają wynikać z przygotowywanych w Radzie Ministrów nowych przepisów.

Ta wiedza, jak wyjaśnia gość radiowej Jedynki, jest potrzebna pracodawcom po to, aby tworzyć bezpieczne warunki działalności dla pracowników oraz klientów ich firm.


Posłuchaj
04:43 blazej.06.09.mp3 O nowych uprawnieniach pracodawców, którzy już niebawem będą mogli weryfikować, czy ich pracownicy są zaszczepieni przeciwko COVID-19, mówił w radiowej jedynce Grzegorz Baczewski, Dyrektor Generalny z Konfederacji Lewiatan./Błażej Prośniewski/.

- Dzięki temu, będą mogli oszacował ryzyko na wypadek następnej fali pandemii - wyjaśnia gość radiowej Jedynki.

shutterstock_ certyfikat covid 1200 fre.jpg
Szczepienia na COVID-19 weryfikowane w pracy? Niedzielski: celujemy w najbliższe posiedzenie Sejmu

To nie jedyne nowe uprawnienie pracodawcy. Oprócz tego będą oni mogli przesunąć pracowników w inne miejsce pracy lub skierować ich na bezpłatny urlop w przypadku niezaszczepionej osoby.

- Myślę jednak, że ten drugi przypadek będzie rzadkością, pracodawcy będą unikać takich działań - deklaruje gość radiowej Jedynki.

Błażej Prośniewski, jk

Czytaj także

Ile pracowników w Polsce spodziewa się kontynuacji pracy zdalnej po pandemii ?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 11:30
Aż 57 proc. pracowników w Polsce oczekuje, że po pandemii nadal częściej będzie pracować zdalnie - wynika z badania firmy doradczej Deloitte. Jednocześnie 31 proc. z nich obawia się, że będzie musiało pracować w większym wymiarze godzin za to samo wynagrodzenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: dyscyplina społeczna nie jest już taka jak w roku ubiegłym więc tylko szczepienia są szansą na otwarcie gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2021 11:00
Jest niewielka nadzieja, że po 9 kwietnia gospodarka zostanie otwarta, choćby w ścisłym reżimie sanitarnym. Nie jesteśmy tak karni jak wiosną ubiegłego roku. Nadzieje więc już tylko w przyśpieszeniu szczepień, także w zakładach pracy– mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego i Piotr Palutkiewicz z Warsaw Enterprise Institute.
rozwiń zwiń