X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowe prawo budowlane. Rolnicy liczą na ułatwienia

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2020 16:45
Znowelizowana ustawa prawo budowlane, która oczekuje na podpis prezydenta, upraszcza i przyspiesza proces inwestycyjno-budowlany. Zmiany dotyczą wszystkich inwestorów, ale niektóre z nich mają szczególne znaczenie dla rolników i mieszkańców wsi. 
Audio
  • W Programie 1 Polskiego Radia o nowym prawie budowlanym, na które bardzo liczą zwłaszcza rolnicy - audycja Dariusza Kwiatkowskiego.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: pixabay

- Nowe regulacje będą miały istotne znaczenie dla mieszkańców wsi - podkreśla Joanna Sakowska naczelnik w departamencie architektury, budownictwa i geodezji w Ministerstwie Rozwoju.

- Ułatwienia, polegają głównie na zwolnieniu z obowiązku uzyskiwania zezwoleń na budowę, wyjaśnia Anita Grabowska-Wlaź - zastępca dyrektora departamentu architektury, budownictwa i geodezji w Ministerstwie Rozwoju. 

Anita Grabowska-Wlaź podkreśla, że impulsem do stworzenia nowych uregulowań były między innymi problemy z brakiem wody dla rolnictwa powstałe wskutek zmian klimatu. 

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Rząd chce wprowadzić termin przedawnienia dla samowoli budowlanych 

- Liberalizacja przepisów dotyczy również instalowania urządzeń stosowanych przy bioasekuracji w ramach walki z Afrykańskim Pomorem Świń - zaznacza Joanna Sakowska.

Nowelizacja prawa budowlanego potwierdziła te zmiany. Poprawia również na korzyść mieszkańców wsi prawo energetyczne, ustawę o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, w zakresie przyłączania nieruchomości do sieci: energetycznych, gazowych i wodociągowo-kanalizacyjnych.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Budowanie ma być łatwiejsze: mniej pozwoleń,"papierów", kary dla firm za opóźnienia w podłączeniach

To ważne dla inwestorów, ponieważ będzie mobilizowało przedsiębiorstwa do terminowego rozpatrywania wniosków o przyłączenie i wykonywania robót.

W nowelizacji przewidziano też między innymi zwolnienia z obowiązku uzyskiwania pozwolenia na budowę  instalacji gazowych wewnętrznych i zewnętrznych oraz stacji regazyfikacji LNG o pojemności zbiornika magazynowania gazu do 10 metrów sześciennych.

Dariusz Kwiatkowski, Polskie Radio Program 1, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd chce wprowadzić termin przedawnienia dla samowoli budowlanych

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 08:27
Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń poinformował w "Sygnałach dnia", że termin ten wynosiłby 20 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Budowanie ma być łatwiejsze: mniej pozwoleń,"papierów", kary dla firm za opóźnienia w podłączeniach

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 17:29
Ministerstwo inwestycji i rozwoju zapowiedziało zmiany w prawie budowlanym. Resort proponuje uproszczenie procedur, brak możliwości podważenia pozwolenia na budowę po pięciu latach, większe bezpieczeństwo pożarowe a także kary za opóźnianie podłączeń dla firm ciepłowniczych i wodno kanalizacyjnych.
rozwiń zwiń