X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wkrótce do setek tys. osób potrzebujących wsparcia trafią produkty spożywcze

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2020 13:03
Rozpoczyna się opóźniona realizacja ubiegłorocznego Podprogramu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, który potrwa do lipca 2020 roku. Zakup żywności sfinansowano dzięki Europejskiemu Funduszowi Pomocy Najbardziej Potrzebującym. 
Audio
  • Audycja Dariusza Kwiatkowskiego - w Programie 1 Polskiego Radia - na temat pomocy żywnościowej dla osób potrzebujących wsparcia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Scorpp

- Pierwsze dostawy żywności, otrzymały właśnie organizacje zajmujące się jej rozdzielaniem wśród osób oczekujących wsparcia. Produkty spożywcze przekazuje  potrzebującym, między innymi warszawskie Stowarzyszenie Społeczników Ariadna - poinformowała w radiowej Jedynce szefowa stowarzyszenia Roma Łojewska.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Pomoc żywnościowa KOWR: paczki dla 1,3 mln potrzebujących

Dostarczane produkty to przede wszystkim: mleko, kasza, makaron, ryż, soki owocowe, przetwory owocowo-warzywne i dania gotowe. - Ważną rolę w realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa odgrywa Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa - podkreśliła Barbara Kostrubiec, zastępca dyrektora departamentu wspierania konsumpcji w KOWR. 

Organizacjami partnerskimi Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa są: Federacja Polskich Banków Żywności, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Polski Czerwony Krzyż oraz Caritas.

Federacja Polskich Banków Żywności, w ramach obecnego podprogramu zajmie się dystrybucją artykułów spożywczych skierowaną do około ośmiuset tysięcy osób. 

Dorota Jezierska - wiceprezes Federacji zaznacza, że działanie na taką skalę jest możliwe dzięki pomocy bardzo wielu organizacji społecznych. Przypomina, że osoby, które chcąc skorzystać z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, muszą spełniać kryteria dochodowe.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Unijna pomoc żywnościowa dla najuboższych

Dokładne informacje można znaleźć znaleźć na stronach Ośrodków Pomocy Społecznej, wydających skierowania dotyczące uzyskania wsparcia żywnościowego.

Dodajmy, że Ośrodki Pomocy Społecznej i organizacje wydające żywność informują na bieżąco osoby korzystające ze wsparcia o terminach kolejnych dostaw.

Dariusz Kwiatkowski, Program 1 Polskiego Radia, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomoc żywnościowa KOWR: paczki dla 1,3 mln potrzebujących

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2018 13:54
Do zadań Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa należy między innymi udzielanie pomocy żywnościowej najbardziej potrzebującym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijna pomoc żywnościowa dla najuboższych

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2019 07:30
Unia Europejska realizuje program dostarczania żywności najuboższym obywatelom Wspólnoty. Obecna edycja programu zakończy się w czerwcu tego roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec z marnowaniem żywności. Od dziś wchodzą w życie nowe przepisy

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 11:52
Podpisywanie przez handlowców umów z organizacjami charytatywnymi o przekazywaniu im produktów spożywczych, karne opłaty za utylizację żywności, która nie trafiła do potrzebujących oraz prowadzenie działań edukacyjnych - to główne rozwiązania, zawarte w ustawie o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności.
rozwiń zwiń