X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Sektor rolno-spożywczy a twardy brexit. MR radzi, jak się przygotować

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 14:10
Ministerstwo rolnictwa przygotowało złożoną z kilku części broszurę, zawierającą informacje jak nasi handlowcy powinni zachować się w razie bezumownego brexitu.
Audio
  • O tym - jak polski sektor spożywczy powinien przygotować się do ewentualnego twardego brexitu - audycja Dariusza Kwiatkowskiego w radiowej Jedynce.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock/Ink Drop

Wyjście Zjednoczonego Królestwa z Unii Europejskiej ma szczególne znaczenie dla polskiego sektora rolno-spożywczego, ponieważ eksport tego sektora stanowi około 20 procent całkowitego eksportu Polski do Wielkiej Brytanii.

Resort rolnictwa przygotował specjalną broszurę dotyczącą tego - jak polski sektor rolniczy powinien przygotować się na brexit.

Jak wyjaśniał w radiowej Jedynce Robert Piłat - zastępca dyrektora departamentu współpracy międzynarodowej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - porady są skierowane głównie do eksporterów i importerów, którzy współpracują z Wielką Brytanią.

W przypadku brexitu bez umowy przedsiębiorcy będą musieli dopełnić standardowych formalności celnych - mówił gość Jedynki.

Polski Instytut Ekonomiczny ocenia, że niższe obroty handlowe spowodowane opuszczeniem Unii przez Wielką Brytanię bez umowy, mogą obniżyć wartość dodaną w polskim sektorze rolno-spożywczym o około 0,5 mld zł oraz przyczynić się do zmniejszenia liczby miejsc pracy o prawie 8 tysięcy.

Dariusz Kwiatkowski, "Jedynka", akg

Czytaj także

Brexit: co z polską kiełbasą na Wyspach?

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 16:40
Polscy producenci wierzą, że Brexit nie zmniejszy eksportu naszej żywności na Wyspy Brytyjskie, a żyjący tam Polacy nadal będą liczącym się odbiorcą produktów sprowadzanych z kraju.
rozwiń zwiń