X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rolnicy mogą już ubiegać się o pomoc w związku z klęskami żywiołowymi i ASF

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 12:50
Od dziś, rolnicy, którzy ponieśli straty w następstwie klęsk żywiołowych lub Afrykańskiego Pomoru Świń mogą składać wnioski o otrzymanie finansowego wsparcia.
Audio
  • Dyrektor departamentu działań inwestycyjnych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Jolanta Duchnik - wyjaśniała w radiowej Jedynce w audycji Agro Fakty, o jakie wsparcie mogą od dziś starać się rolnicy, którzy ponieśli straty w następstwie klęsk żywiołowych lub Afrykańskiego Pomoru Świń. (Dariusz Kwiatkowski)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

- To szansa na otrzymanie liczącej się pomocy, wyjaśniała w radiowej Jedynce Jolanta Duchnik - dyrektor departamentu działań inwestycyjnych w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Jak poinformowała - wsparcie można przeznaczyć na budowę lub odbudowę budynków, zakup nowych maszyn i urządzeń w przypadku ich utraty, na zakup stada podstawowego zwierząt gospodarskich oraz na odtworzenie plantacji chmielu, sadów, plantacji krzewów gatunków owocujących dłużej niż 5 lat, w przypadku ich zniszczenia.

W przypadku ASF w gospodarstwie - wsparcie można przeznaczyć na wszystkie inwestycje z wyłączeniem chowu lub hodowli świń.

Wnioski można składać do 31 grudnia w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, za pośrednictwem biura powiatowego Agencji lub wysłać je do właściwego oddziału regionalnego rejestrowaną przesyłką nadaną w placówce Poczty Polskiej.

Dariusz Kwiatkowski, akg