X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Cyfryzacja i robotyzacja, coraz częściej są kojarzone z rolnictwem

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2019 13:20
Technologiczna rewolucja dotarła także do branży rolniczej, w tym polskiej. Np. satelity mogą przekazywać na bieżąco obraz pól, mierzyć je oraz kontrolować stan upraw pod kątem szkód. Innowacji, w tym cyfrowych, które wykorzystywane są w rolnictwie wciąż przybywa.
Audio
  • W radiowej Jedynce Ryszard Kamiński - dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie - mówił o wkraczaniu innowacyjnych technologii do rolnictwa. (Tomasz Matusiak)
Mechanizacja rolnictwa w ostatnich latach wzmacniana jest przez innowacyjne technologie, w tym informatyczne, które jeszcze bardziej zastępują ludzką pracę fizyczną.
Mechanizacja rolnictwa w ostatnich latach wzmacniana jest przez innowacyjne technologie, w tym informatyczne, które jeszcze bardziej zastępują ludzką pracę fizyczną.Foto: Pixabay

Jak powiedział w radiowej Jedynce Ryszard Kamiński - dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie - nowoczesne, innowacyjne rolnictwo polega na wkraczaniu technologii do każdej dziedziny produkcji rolnej - od satelitów po autonomiczne maszyny zastępujące w wielu wypadkach pracę fizyczną człowieka.

Nikogo nie dziwi już prowadzenie maszyny rolniczej bez trzymania kierownicy, czy zdalny dostęp do ustawień i konfiguracji urządzeń z komputera w biurze rolnika.

Polscy rolnicy - mówił ekspert - również coraz częściej stawiają na innowacje w swoich gospodarstwach, których upowszechnianie od 15 lat z powodzeniem wspiera Unia Europejska ze swoich funduszy i programów przeznaczonych na rozwój obszarów wiejskich.

Zdaniem ekspertów zmiany są nieuniknione, a takie terminy jak cyfryzacja, robotyzacja czy automatyzacja, coraz częściej będą kojarzone właśnie z rolnictwem.

Tomasz Matusiak, ak, NRG

Czytaj także

Nowa ustawa o spółdzielniach rolniczych, nowe możliwości

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2019 13:33
Mniejsze obciążenia podatkowe dla rolników tworzących spółdzielnie zakłada ustawa o spółdzielniach rolników.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od połowy marca przyjmowanie wniosków o dopłaty bezpośrednie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 09:20
Biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęły przyjmowanie oświadczeń, zastępujących wnioski o dopłaty bezpośrednie za rok 2019.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla rolników. Rusza nabór wniosków na nowych zasadach

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 07:30
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od dziś zaczyna przyjmować wnioski o przyznanie pomocy rolnikom, którzy ponieśli w gospodarstwach straty spowodowane klęskami żywiołowymi bądź wystąpieniem afrykańskiego pomoru świń.
rozwiń zwiń